Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.11.2018, 12:16 | czytano: 7329

Protest i blokada zakopianki w Białym Dunajcu. Mieszkańcy domagają się bezpiecznych chodników

Fot. Marcin Szkodziński

W Białym Dunajcu trwa protest. Kilkudziesięciu mieszkańców miejscowości domaga się budowy szerokich chodników w rejonie nowo budowanego mostu na zakopiance i bezpiecznego wyjazdu na zakopiankę z ul. Generała Galicy. Policja negocjuje z protestującymi, żeby odblokowali zakopiankę.

Najpierw spotkali się oni w urzędzie z wójtem gminy Andrzejem Jackiem Nowakiem. Otrzymali zapewnienie, że gmina będzie w tej sprawie interweniować w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Mieszkańcy chcą jednak konkretów i szybkich rozwiązań. Wójt tłumaczy, że w zakresie prac zaplanowanych przy budowie mostu nie są ujęte postulaty mieszkańców

- Nie na wszystko jest dziś dokumentacja - mówił, dodając, że do budowy szerokich chodników, a także bezpiecznego wyjazdu, czego domagają się mieszkańcy, potrzebne jest uregulowanie własności terenu, projekt i pozwolenie na budowę. - Będziemy jednak robić wszystko, by te chodniki powstały jak najszybciej. Liczymy też na wsparcie mieszkańców przy regulacji drogi - dodał.Obecni na miejscu mieszkańcy zadeklarowali, że sami wykupią brakujący fragment działki, konieczny do budowy szerokiego chodnika i wyjazdu na zakopiankę. I sami go wybudują. Wójt zapewnił jednak, że prace będą finansowane z budżetu gminy i przestrzegał, że do tego typu prac potrzebne są pozwolenia.W tle sporu jest sprawa właścicielki gruntu, która zdaniem mieszkańców zajęła teren publiczny, co uniemożliwia poszerzenie drogi.

Z urzędu gminy protest przeniósł się w rejon mostu. Mieszkańcy blokują wyjazd z ul. Generała Galicy i częściowo zakopiankę.

O ten wyjazd chodzi mieszkańcom:


r/ zdj. Marcin Szkodziński
najnowsze informacje
komentarze
abc22:42, 8 listopada 2018
Cała ul. Gen. Galicy jest bardzo wąska i poszerzyć ją trzeba na całej długości a nie tylko na kilku metrach na wysokości jednej posesji i wtedy zobaczymy czy mieszkańcy będą tak łatwo rozgradzać swoje płoty jak cudze. I co na to Pani sołtys
Widzę i pisze11:00, 8 listopada 2018
Wina wójta, niewie czy dana działka jest gminna czy prywatna. Poza tym ta działka nie jest działka rodziny która blokowała budowę mostu tylko jej krewnych, oni tutaj nic nie blokują.
gal anonim18:39, 7 listopada 2018
Codziennie dostarczam leki do szpitali w Zakopanem i przychodni oraz aptek w Białym Dunajcu.
Dzisiaj z powodu prostestu , nie byłem w stanie dojechać do Poronina z a do Zakopanego ledwo zdążyłem z lekiem na CITO...

Wy sobie protestujecie o Swoje , a inni na tym cierpią
jakie to polskie, czysta cebula. Widzieć czubek własnego nosa tylko
Zachowuję spokój.15:21, 7 listopada 2018
widze z boku - Wójta, który od razu mówi, że trzeba przestrzegać prawa. Przekraczanie uprawnień to raczej domena antyPiSu.
jądrek14:32, 7 listopada 2018
Czy ten Wójt nie wie co sie dzieje na jego terenie. Tera sie obudził. Trza do roboty przychodzić rano a nie kole południa.
stasek14:30, 7 listopada 2018
Powiem krótko. Wójt zwalczał PiS 4 lata temu. Teraz widmo porażki zajrzało w oczy to startował z list PiSu.
Sami żeśmy wybrali takiego nieudacznika (starannie wyważam słowa, ale to jest jeszcze najłagodniejsze określenie na to co się dzieje w Gminie).
Teraz nie popuścimy w żadnym temacie.
Koniec dziadostwa.!!!!!!!!!!!!!! Panie Wójcie.
cichy14:06, 7 listopada 2018
przecież chcieli most w STARYM Śladzie !!!!!!!!!!

nie chcieli nowego mostu z normalnymi zjazdami i wjazdami

teraz to tylko guma i wąskie drzwi, masakra z tymi ludźmi
Pieszy14:04, 7 listopada 2018
To samo musimy zrobić w chabowce , zablokować drogę żeby w końcu zaczęli robić chodnik bo burmistrzowa przez 12 lat nic nie zrobiła , brak poboczy brak przystanków , to jest masakra żeby nie można było spokojnie przejść tylko trzeba schodzić do fosy żeby auto po nogach nie przejechało ,Panie Świder trza działać a nie obiecywać aż w końcu dojdzie do tragedii
Ludek13:30, 7 listopada 2018
Bo kazdy by cos chcial .ale od siebie nic nie daje .nie daje na postawienie kosza czy lawki by mozna bylo usiasc czy odpoczac .nie bede wymienial reszty .a chce dostac jak najwiecej .ale tak za te 3 lata dobra zmiana PIS rozpasla narod ze im i im sie nalezy .glosujcie na nas no to tera macie ..mogly byc mosty juz x lat temu .tera by byly chodniki
Spod giewontu13:27, 7 listopada 2018
O chodnik to blokujcie wójta, a nie jezdnię, bo ci ludzie,którzy bez tego stoją w korkach nie są winni braku chodnika. Może ktoś się spieszy z chorym dzieckiem na wizytę do specjalisty, na którą czekał pół roku, ludzie jadą do pracy, gdzie szef nie toleruje spóźnień itd. Trzeba działać z głową, a nie mścić się na ludziach,którzy nic wam nie zawinili.
Nas13:25, 7 listopada 2018
Guma i wąskie drzwi. Mało jeszcze bernadka dziadostwa narobiła.
Burok13:15, 7 listopada 2018
Podziękować pani z komitetu obronców czegoś tam że nie ma mostu z prawdziwego zdarzenia , i w nagrodę postawić jej ekrany przed sklepem żeby wjeżdżający i wyjeżdżający nie stanowili zagrożenia . XXI wiek kto to widział wjazd i wyjazd do sklepu przed samym mostem . Mógł *** wybudować dalej może i ta pani się przenieść .
Jasiek12:56, 7 listopada 2018
Biały Dunajec to nie miejsce zamieszkania tylko stan umysłu. Tym ludziom się już nie da pomóc.
widze z boku12:56, 7 listopada 2018
macie wójta z PiS, który NIC nie może
brawo Biały Dunajec
zaorać i zamknąć gminę
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij