Środa, 22 maj 2019, Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Nowy Targ i okolice
Rain
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.11.2018, 09:49 | czytano: 1773

Remont zabytkowych budynków na rynku w Krościenku

Fot. Materiały przetargowe

Urząd Gminy w Krościenku ogłosił przetarg na modernizację XIX-wiecznego i odtworzenie historycznych funkcji rynku. Wykonawca tej szacowanej na 8 mln zł inwestycji, powinien być znany jeszcze w tym roku.

XIX-wieczny ratusz znajdujący się na rynku w Krościenku, w którym dziś swoją siedzibę ma urząd gminy oraz centrum kultury, już wkrótce czeka gruntowna przebudowa. Efektem tych prac będzie m.in. sala widowiskowa oraz dodatkowe pomieszczenia, z których będą mogli korzystać mieszkańcy odwiedzający centrum.

Na początek zaplanowano budowę jednej kondygnacji nad dawnym kinem „Sokolica”. Powstaną tu nowe pomieszczenia na potrzeby centrum kultury. Na poziomie parteru z kolei, po przebudowie, obiekt zyska salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia. Będzie nie tylko nowocześnie wyposażona, ale co najważniejsze, profesjonalnie oświetlona i nagłośniona. Zmieni się też całkowicie układ komunikacyjny w budynku. Część, w której siedzibę ma urząd gminy, także zostanie przebudowana. Zaplanowano wymianę konstrukcji dachu, a także wewnętrznych instalacji m.in.: wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i elektrycznej.

Nowe przestrzenie będą służyć mieszkańcom podczas zajęć czy warsztatów artystycznych, a także lokalnym zespołom i kapelom ludowym, dla których zaplanowano tu salę prób. W budynku powstanie także część ekspozycyjna, w której będzie prezentowany dorobek historyczno-kulturowy Krościenka nad Dunajcem i Pienin oraz działających tutaj twórców lokalnych.

Północna pierzeja rynku, pobliska jezdnia w otoczeniu urzędu i miejsca postojowe również zostaną przebudowane. Zaplanowano też montaż nowego oświetlenia, ławek i koszy na śmieci. Nieopodal będzie przyjemnie i zielono – a wszystko za sprawą nowych nasadzeń: kwiatów i krzewów.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Ma być gotowa jesienią 2020 roku.

oprac. r/ źródło: UMWM
najnowsze informacje
komentarze
karol07:29, 10 listopada 2018
może spadkobierca się znajdzie z kwitami i sprawa budynku jak i remontu się rozwiąże ?
marian12:23, 9 listopada 2018
to pewnie pieniądze się znalazły po sprzedaniu wyciągu narciarskiego? a pro po gdzie i za ile i kto to sprzedał?moze ktoś wie
Robson20:59, 8 listopada 2018
To juz nawet małe Krościenko bedzie miało wyremontowana salę widowiskową a Nowy Targ dalej nie. Oj naobiecywał ten Bolesław "Chałubiński"Bara i jak nie było remontu tak nie ma i sądzę ze nie będzie.
OSP 119:27, 8 listopada 2018
Brawo Łańcuski i nadal będziecie stać pod gołym niebem żeby się przejechać ze wsi do miasta, oczywiście N. Targu
osp12:45, 8 listopada 2018
brawo Krosnica Grywałd 219 głosów za 500 tyś ogolic ale
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij