Sobota, 04 lipiec 2020, Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Jabłonka i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Clouds
25°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 44
Clouds
24°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.11.2018, 11:10 | czytano: 2721

Samochód pożarniczy dla strażaków z Krośnicy

W Urzędzie Gminy Krościenko wójt Jan Dyda podpisał z firmą F.H.U. PROFIS Robert Janczy z Tymbarku umowę na dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośnicy.

Całkowity koszt zakupu samochodu to 600 tysięcy złotych. Połowę pieniędzy stanowi dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości, połowę potrzebnych pieniędzy wyłoży gmina.

oprac. r/ źródło: UG Krościenko
najnowsze informacje
komentarze
kogitator10:17, 18 listopada 2018
Skoro gmina wyłoży 300 tysięcy na ten wóz, to zabraknie jej środków na inne potrzebne inwestycje. Na miejscu włodarzy Krościenka uśmiechnąłbym się do pana Witolda Kozłowskiego, który pochodzi rodem z Krościenka, gdzie od dziecka się kształcił i mieszkał. Z racji podobnego do pana Jana 'Januszka' Dydy wieku oraz podobnych sportowych zamiłowań (w Krościenku każdy kto ma więcej niż 50 lat zetknął się z kajakami, zresztą pan Witek Kozłowski skończył wrocławską AWF, a pan Januszek jak powszechnie wiadomo to zagorzały wuefista) z pewnością znają się obaj świetnie od dziecka, mają wspólne tematy, itd. Problem w tym, że włodarze Krościenka mogą popełnić identyczny błąd jak kiedyś z panią Anną Paluch gdy została posłanką, z którą bardzo niepotrzebnie poszli na udry zamiast współpracować. Na takim braku współpracy z wysoko postawionymi Krościeńczanami w Sejmie i województwie traci cały nasz region, bo Krościenko jest centralnie położoną miejscowością turystyczną i potrzebuje dofinansowania szeroko rozumianej logistyki, która służyć będzie całemu regionowi, od Nowego Targu po Limanową i Nowy Sącz. Błędem było przeinwestowanie sąsiedniej dużo gorzej położonej Szczawnicy kosztem zaniedbania w tym względzie lepiej położonego Krościenka (np. kompletnie nieracjonalna decyzja o przeniesieniu komisariatu Policji z Krościenka do Szczawnicy, z której oby się ktoś w przyszłości nie musiał gęsto tłumaczyć gdy Policja przez te 7 km oddalenia nie zdąży na czas z interwencją w Krośnicy czy Tylmanowej). Pod względem efektywności biznesowej jedna złotówka zainwestowana w Krościenku równa się 10 zł zainwestowanym w Szczawnicy, cóż z tego jeśli pomiędzy krościeńskimi VIP-ami nie ma najwyraźniej odpowiedniej chemii (może się kiedyś w przedszkolu okładali wiaderkami i łopatkami w piaskownicy, albo może bili się wiosłami na zawodach kajakowych, kto wie). Oby tym razem było inaczej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij