Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
21.11.2018, 12:20 | czytano: 3639

W czwartek zostaną zaprzysiężone nowe władze w naszym regionie

Arch. Podhale24.pl

W czwartek, we wszystkich gminach, miastach i w powiatach, odbędą się uroczyste sesje rady, na których nowo wybrani radni złożą ślubowanie, a burmistrzowie i wójtowie zostaną zaprzysiężeni, oficjalnie obejmując władzę na 5 lat.

Sesje rozpoczną się o godz. 10.00 lub 13.00, a w ich programie jest: wręczenie radnym, wójtom i burmistrzom zaświadczeń o wyborze na stanowisko, złożenie ślubowania, a potem wybór nowych władz - przewodniczących rad miast i gmin oraz ich zastępców. Na sesjach powiatowych wybrani zostaną również starostowie i członkowie zarządu.

Gdzieniegdzie, jak w Nowym Targu, Zakopanem czy Szczawnicy, na stanowiskach pozostaną dotychczasowi włodarze, a w takich gminach jak np. Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój czy Ochotnica Dolna, nastąpiły zmiany i stanowiska obejmą nowi wójtowie. Podobnie jest z radnymi.

Oficjalne wyniki wyborów na Podhalu: TUTAJ

Na zdjęciu zaprzysiężenie burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychy w 2014 roku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
obserwator19:11, 21 listopada 2018
Oj postarzał nam się burmistrz przez te 4 lata, postarzał.
wyborca13:35, 21 listopada 2018
Oby pamiętali, że mają służyć mieszkańcom Nowego Targu. Taką sobie rolę sami wybrali i prosili wyborców o mandat! Chcemy wierzyć, że dotrzymają słowa i będą realizować wypowiedzianą rotę ślubowania.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij