Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 89
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.11.2018, 19:14 | czytano: 2395

Uroczysta sesja Rady Gminy Krościenko. Przewodniczącym rady Stanisław Gabryś (zdjęcia)

W czwartek odbyła się uroczysta, pierwsza sesja Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem, podczas której ślubowania złożyli nowi radni oraz wybrany na kolejną kadencję wójt Jan Dyda.

Uroczystość którą poprowadził Gerwazy Skubisz odbyła się w sali konferencyjnej Pienińskiego Parku Narodowego. Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Krościenku nad Dunajcem Danuta Machała wręczyła radnym i wójtowi zaświadczenie o wyborze na stanowiska.Następnie nowo wybrani radni oraz wójt złożyli ślubowanie.

Wójt w swoim przemówieniu przedstawił główne plany na przyszłość gminy, m.in. walka ze smogiem, rozwój przedsiębiorczości i turystyki.

Przewodniczącym Rady Gminy został Stanisław Gabryś, natomiast wiceprzewodniczącymi Maria Wąsowicz i Paweł Kołek.

jd/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
xx12:44, 23 listopada 2018
matko
as10:40, 23 listopada 2018
bez radny Komorek
pis10:37, 23 listopada 2018
sama smietanka ci co mają interes na UG z samego tyłu Bronek w czasie pracy co tam robi
kogitator21:59, 22 listopada 2018
Trochę nie wiadomo dlaczego uroczystość odbyła się znowu w siedzibie PPN, podczas gdy gmina ma okazałą, niedawno wyremontowaną, salę do prowadzenia obrad w budynku UG. Jeśli okazała sala konferencyjna
na piętrze UG była za mała, to dlaczego gmina nie skorzystała np. z którejś z sal gimnastycznych w podległych jej szkołach? Cztery lata temu też inaugurację odbywano w PPN, a gondoli na Trzy Korony jak nie było tak nie ma nadal, kładki z Krasu do Słowacji nadal też nie ma - o co tu chodzi? Jaki interes ma gmina Krościenko w tym aby inauguracja odbywała się na terenie niezależnej, nie należącej do gminy, instytucji? Ciekawe też, czy wójt zaniecha wreszcie kuriozalnej procedury z poprzedniej swojej kadencji, aby każdy radni gminy musieli oficjalnie zabiegać o spotkanie jeśli chcą coś wójtowi zakomunikować, udzielić rady, itp., ponieważ podobno inaczej wójt nie miał na rozmowę z radnymi gminy czasu i zamykał przed nimi drzwi. Jeśli wójt tak ponoć traktował nawet swoich radnych, to co można powiedzieć o pozostałych petentach? Czy wójt nadal będzie stosował ten manewr, że gdy w rozmowie z petentami powstanie jakiś problem to będzie odwracał się do rozmówcy plecami i opuszczał pomieszczenie - czy takie zachowanie wójta jest poważne czy infantylne?
A co do walki ze smogiem to jest to problem którego gmina sama nie rozwiąże, więc po co mówić o tym podczas inauguracji? Tu potrzeba działań na wyższym szczeblu.
uff20:51, 22 listopada 2018
uff
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij