Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Szczawnica i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 77
Clouds
-0°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-0°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 77
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-1°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 83
Clouds
-2°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
12.12.2018, 13:04 | czytano: 4085

Panele fotowoltaiczne mają zostać naprawione

W Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej wójt Tadeusz Królczyk spotkał się z właścicielem firmy FlexiPower. Na spotkaniu omówiono kwestie wadliwie działających instalacji fotowoltaicznych.

Panele, na które gmina otrzymała kilkumilionowe dofinansowanie, zostały zamontowane na ok. 700 budynkach, głównie prywatnych, w całej gminie Ochotnica Dolna. Była to jednak z największych w Polsce inwestycji skierowanych do mieszkańców. Ale w zamontowanych w 2017 roku instalacjach pojawiły się usterki. Konieczne było spotkanie z przedstawicielem firmy, która je dostarczała i montowała.

- Wójt gminy Ochotnica przedstawił stanowisko, że mieszkańcy oczekują kompleksowej naprawy instalacji w jak najkrótszym czasie. Zawarto porozumienie, według którego firma FlexiPower wymieni wadliwe przekaźniki we wszystkich instalacjach. Uzgodniono, że w dniu 13 grudnia 2018 r. Firma FlexiPower poda termin rozpoczęcia wymiany przekaźników na nowe we wszystkich 726 instalacjach wraz z harmonogramem realizacji. W tej sprawie będziemy Państwa sukcesywnie informować - poinformował Urząd Gminy Ochotnica Dolna w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej urzędu.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
TYLMANOWIAN16:51, 13 grudnia 2018
Widzę że nie jestem sam w kwesti odsnieżania dróg w Tylmanowej.
Może trzeba się zebrać i w większej grupie coś z tym zrobić, więcej osób większa siła przebicia.
Osoba odpowiedzialna za odśnieżanie za nic ma mieszkańców liczy się tylko kwota zgarnięta po zimie.
Do Pana odpowiedzialnego: We wszystkich gminach ościennych, odśnieżanie zaczyna się we wczesnych porach o 4-5 w nocy chociażby i po to aby mieszkańcy w normalnych i bezpiecznych warunkach mogli dojechać do pracy.
w Pana przypadku dobrze o ile łaskawie droga odśnieżona jest w południe. Jeśli Pan nie daje rady to proszę zrezygnować i nie denerwować mieszkańców.
ochotniczanin21:22, 12 grudnia 2018
Były wójt, który jest za to odpowiedzialny, teraz pisze, że nowy nie naprawił wszystkich jego błędów z ostatnich czterech lat w ciągu 3 tygodni.To jest główny zarzut. Panie Jurkowski, niech Pan robi wszystko by mieszkańcy o Panu zapomnieli, bo może być niedobrze.
na świętego dyrdy21:03, 12 grudnia 2018
Pierdu , pierdu ,pierdu- tak wyglądała ta rozmowa . Przecież na te roboty była i jest gwarancja , część kwoty do zapłacenia jest zablokowana /tak powinno być w takich przetargach/. Cwany wykonawca kolejny raz wyfilipczył gminę/wójta/ . Takie naprawy powinny być załatwione od ręki , a nie na raty i nie wiadomo jak długo . Szkoda słów .
kogitator15:19, 12 grudnia 2018
Dlaczego uzgodniono podanie terminu rozpoczęcia, a nie zakończenia, wymiany w 726 instalacjach? Co to kogo obchodzi kiedy oni wymienią pierwszą instalację, która może okazać się jedyną wymienioną (pozostałym 725 klientom mogą później mówić: jesteśmy w trakcie wymiany, trzeba poczekać, i w ten sposób ad calendas grekas). Wójt powinien był zażądać podania terminu wymiany ostatniego, siedemset dwudziestego szóstego przekaźnika!!!
bacus13:56, 12 grudnia 2018
spotkania z posłami sraty pierdaty, a drogi nie odśniezone prosze wrócić panie wójcie na ziemie z obłoków, dotyczy dróg w tylmanowej, wójt sołtys firmy do roboty czekamy koniec snu zimowego
kis spod sobla13:52, 12 grudnia 2018
juz sie zaczyna naprawa nowego.....wrrrrr. panie wójcie zima jest a drogi odsniezane koło południa są. trzeba zobligowac odśnieżajacych zeby były odsniezone rano jak ludzie do pracy jadą, albo zmienić wykonawców, zima jest jest połowa grudnia chyba nikt nie jest zaskoczony, oby pan panie wójcie tez nie był..........
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij