Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec i okolice
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 84
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
02.01.2019, 12:49 | czytano: 3388

Nowy zastępca wójta i wiceburmistrz

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder powołał przegranego wójta Podegrodzia na wiceburmistrza, a wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach ma nowego wicewójta.

Wiceburmistrzem Rabki-Zdroju została Małgorzata Gromala, dotychczasowa wójt gminy Podegrodzie w powiecie nowosądeckim. Gromala wraca na Podhale po 8 latach nieobecności. W latach 2006-2010 była zastępcą wójta gminy Raba Wyżna w urzędzie kierowanym przez Andrzeja Dziwisza. W 2010 roku wygrała wybory na wójta gminy Podegrodzie. Rządziła tam 8 lat. Jesienią przegrała w wyborach na kolejną kadencję, a jej wieloletnie doświadczenie w samorządzie postanowił wykorzystać nowy burmistrz Rabki-Zdroju.

Zmiana na stanowisku zastępcy nastała również w gminie Czorsztyn. Rafała Jandurę, który został radnym powiatowym i wszedł do Zarządu Powiatu Nowotarskiego, zastąpił na stanowisku wicewójta Krzysztof Górecki. Pochodzi on z Krośnicy, jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, zawodowo pracował jako kierownik budowy, ma doświadczenie związanie z prowadzeniem inwestycji. Społecznie udziela się w ochotniczej straży pożarnej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Jaśśś14:41, 3 stycznia 2019
Ktoś zna osiągnięcia Pana Góreckiego?????
kogitator16:32, 2 stycznia 2019
A może by tak, w ramach europejskiego internacjonalizmu, Słowacy albo Węgrzy podarowali byłej pani wójt posadkę? Przecież Rabka i Podegrodzie to są dwie różne bajki, inna struktura społeczna, inna kultura, inne powiaty. Widać że karty w terenie rozdaje nie N. Sącz ani nie Rabka, tylko Kraków, a może nawet Warszawa - to są odgórne dyspozycje. Proponuję idźmy o krok dalej, takie reductio ad absurdum, i niech nie Warszawa, ale Bruksela niech nam decyduje w tych sprawach: Portugalczyk na wicewójta Rabki, Włoch na wicewójta Podegrodzia - ale by było ciekawie!
A tak na poważnie: czy wy nie widzicie konfliktu interesów? W firmach prywatnych obowiązuje zakaz i karencja wielu lat po których upływie można dopiero przejść do konkurencji. Ta pani jeszcze trzy miesiące temu znała od podszewki największe atuty i słabe punkty innej gminy z sąsiedniego powiatu, zawiadywała nimi jako wójt.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij