Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Rabka Zdrój i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
04.01.2019, 18:00 | czytano: 1875

Rabka-Zdrój bierze się za plan zagospodarowania przestrzennego

Uzdrowisko ma uchwalony plan, ale tylko dla strefy A i niewielkiego obszaru przy Rynku. Plan zagospodarowania dla pozostałej części miasta oraz całej gminy został w 2012 roku uchylony. Decyzją nowego burmistrza Leszka Świdra prace nad jego ponownym uchwaleniem zostały wznowione.

- Chcemy przyjąć ten plan, żeby Rabka mogła się rozwijać. Jego przyjęcie przyspieszy m.in. proces inwestycyjny dla przedsiębiorców, którzy będą chcieli tu zainwestować. Wielu przedsiębiorców, którzy nie inwestują w Rabce mówi, że byliby skłonni to zrobić, gdyby był plan, bo obecnie czas uzyskania wszelkich pozwoleń jest tak długi, że albo decydują się na zainwestowanie w innej gminie, albo nas omijają. Chcielibyśmy tych przedsiębiorców zatrzymać, żeby inwestowali w naszej gminie - powiedział burmistrz podczas pierwszego spotkania w tej sprawie.

Jednak poprzedni wiceburmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak radzi, żeby się zastanowić, czy nie lepiej zostać przy wuzetkach, które na tę chwilę pozwalają m.in. budować się ludziom w takich miejscach, w których plan na pewno będzie zabraniał. - Żeby rozwinąć dziś Rabkę pod kątem terenów inwestycyjnych, trzeba zmienić studium, bo obowiązujące na to nie pozwoli - proponował. - Ani jestem za planem, ani za wuzetką. Ale wiem, że w wielu terenach ludzie zaczęli się teraz budować tylko dlatego, że nie ma tam planu, a gdy był plan na 100%, nie byłoby możliwości zabudowy.

r/
najnowsze informacje
komentarze
k10:36, 7 stycznia 2019
Tak czy siak, tylko turystyka . I czyste powietrze.
Babik20:37, 6 stycznia 2019
bardziej za jakimś basenem centrum rekreacyjno sportowym wyciąg to zły pomysł nie jesteśmy Białką czy Zakopanym zimy mamy różne szkoda kasy w to ładować przecież mamy dwa stoki narciarskie i co z nimi dlaczego nie ma turystów działają w ogóle
k09:43, 5 stycznia 2019
O czym ci ludzie bredzą? Jak nie maja plany na inwestycje turystyczne to nie podniosą Rabki z marazmu w jakim się znalazła. Jak można było dopuścić do do takiego stanu????!!!!!! Bez wyciągów narciarskich to miasto NIE MA SZANS.
Partyzant22:20, 4 stycznia 2019
Szkoda mi Rabki...To piękna miejscowość.Tylko że jaką pamiętam z przed 30toma laty taką pozostała a można by coś z deczka rozbudować pod tego turystę...Nie jak Zakopane ale coś dla tego cepra zrobić by tam przyjechał i na kilka dni pozostał.Nie wiem,jakiś wyciag narciarski,czy baseny bo tak w sumie to tam nie ma co robić....
Harzak300018:57, 4 stycznia 2019
tak, najpierw wysiedl mieszkańców.. a potem biznes, tam nawet jak będziesz budował to sąsiad mieszkający 100 metrów dalej będzie się odwoływał..
mieszkańcy Rabki-Zdroju18:35, 4 stycznia 2019
Pan były wice burmistrz mógłby sobie już dać spokój z radami.Własnie w tym problem że do tej pory wydawało się pozwolenia wbrew logice i standardom architektonicznym.Niejedna rodzina łzy wlewała przez ,pozwolenia na budowę które nigdy nie powinni być wydane.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij