Niedziela, 20 styczeń 2019, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Jabłonka i okolice
pochmurno
-5°
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 69%
pochmurno
-5°
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 64%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 64%
pochmurno
-4°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 57%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
09.01.2019, 14:04 | czytano: 2137

Czy powiat odpowiednio zabezpieczył interesy niepełnosprawnych mieszkańców?

NOWY TARG. Takie pytanie postawił radny powiatowy Krzysztof Kuranda, który uważa - podpierając się zgłoszeniami, jakie otrzymał w tej sprawie od mieszkańców - że bezpłatne miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych pod szpitalem są w niewłaściwych miejscach.

Radny powiatowy Krzysztof Kuranda chce, by ułatwić osobom chorym i niepełnosprawnym parkowanie przy nowotarskim szpitalu. Zaproponował, żeby miejsce do parkowania dla osób niepełnosprawnych utworzyć przy głównym wejściu do lecznicy. - Obecne znajduje się na stromym podjeździe, które utrudnia wsiadanie i wysiadanie osobom na wózkach. Proponuję, by wydzielić miejsce na głównym parkingu, by choć w ten sposób pomóc ludziom poszkodowanym przez los - zaproponował.

Jednak w odpowiedzi udzielonej radnemu dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Marek Wierzba przypomina, że to na wniosek radnych poprzedniej kadencji miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych zostały wyznaczone na podjeździe na estakadę, właśnie po to, by mieli oni szybki i bezpośredni dostęp na oddział ratunkowy i do poradni specjalistycznych, które znajdują się w tej części szpitala. Na głównym parkingu, jak dodaje, również są wyznaczone miejsca dla niepełnosprawnych, ale są one płatne, a opłaty pobiera dzierżawca szpitalnego parkingu.

- Ale radni poprzedniej kadencji byli nieomylni i czy jest to ostateczna decyzja - nie ustępował radny Kuranda, któremu nie spodobały się wyjaśnienia dyrektora. - Jeżeli szpital jest powiatowy, a my pracujemy w służbie mieszkańcom powiatu, to jakie jest zabezpieczenie ich interesów, w sytuacji gdy na parkingu głównym nie mogą się znaleźć 2-3 bezpłatne miejsca dla niepełnosprawnych? To pokazuje słabość negocjatora - uważa.

- Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych na parkingu przy szpitalu są, ale jak pan Krzysztof uda się do dyrektora, to myślę, że wyjaśnią sobie te niuanse. Dyrektor zna uwarunkowania - stwierdził starosta Krzysztof Faber, który nie widzi konieczności wprowadzania zmian.

Krzysztof Kuranda zapowiedział jednak, że nie zostawi tej sprawy.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Q16:22, 12 stycznia 2019
Gdzie na estakadzie są miejsca dla niepełnosprawnych??? PAN MAREK MOŻE POKAŻE ..........
wojt***18:11, 10 stycznia 2019
Wielkie brawa i szacunek dla Pana Krzysztofa Kurańdy,że zaczął temat o parkingi dla niepełnosprawnych koło Szpitala,sama jestem niepełnosprawną i mam ogromne problemy z zaparkowaniem pod Szpitalem,bez osoby towarzyszącej nie ma mowy abym sobie na wózku inwalidzkim dała rady.Bardzo Pana Kurańdę proszę w imieniu osób niepełnosprawnych o dalsze drążenie i załatwienie tego problemu, dziękuję bardzo: Anna
kogitator10:34, 10 stycznia 2019
Spoko, za parę miesięcy rada powiatu, podobnie jak wszyscy wójtowie i burmistrzowie, będzie rozpatrywała wniosek o nagrodę pieniężną dla dyrektora powiatu (są to pieniądze takiego rzędu że zwykłemu śmiertelnikowi kręci się w głowie od zer) za wspaniałe kierowanie szpitalem i wtedy wszyscy radni powiatowi, z panem Kurandą włącznie, karnie podniosą rączki w górę na tak, a potem będą dyrektorowi bić brawa, szarfy, odznaczenia, przemówienia, itd., itd. Pan Marek Wierzba jest przecież wspaniałym dyrektorem, n'est-ce pas?
wsiok07:02, 10 stycznia 2019
Pan Faber oczywiście jak zawsze stanęł na wysokości zadania. Powiem wprost: ten pan to wieka żenada.
bronisław bul22:06, 9 stycznia 2019
Masakra
Dobrarada20:18, 9 stycznia 2019
Jak nie możecie dojechać z chorym do ratunkowego dzwońcie na pogotowie.
toja20:13, 9 stycznia 2019
Nigdy nie było tak zaniedbanego otoczenia szpitala , zastanawiam sie kiedy z pieniędzy podatników beda płacić odszkodowania za złamane nogi albo co gorsza jak się te zwały śniegu zwalą na czyjąś głowę z nieodśnieżonych daszków.
Jaga20:03, 9 stycznia 2019
Popieram pana Kurandę. Nonszalancja pana dyrektora Wierzby jest rozbrajająca. To ,że ktoś kiedyś coś uchwalił nie oznacza, że zmiany nie są potrzebne. Zycie toczy się i czasem wymusza konieczność zmian. A pobieranie opłat parkingowych od stanowisk dla niepełnosprawnych jest jakąś żenadą panie dyrektorze. Troszkę empatii. I należałoby zdyscyplinować dzierżawcę parkingu do odśnieżania. łatwo bierze się pieniążki a wysiłku od siebie nie wiele się daje.
Pacjent18:41, 9 stycznia 2019
Obsługa parkingu masakra. Parking nieodśnieżony dzisiaj wyjazd zablokował samochód który się zakopał, a ja miałem problem później z wyjazdem ze się nie wyrobiłem z wyjazdem w 10 minut.
oni nie zrozumieją , bo nie są chorzy!17:44, 9 stycznia 2019
Brawo , Panie Krzysztofie, nie poddawaj się
Magda16:25, 9 stycznia 2019
Hehehe.W szpitalu na zewnątrz nie odśnieżone,chodniki śliskie nie posypane,powierzchnia podjazdu dla niepełnosprawnych (koło apteki )z dziurami,można sie przewrócić z osobą niepełnosprawną,która sie wiezie na wózku.Przy wejściu głównym tez nierówności.Płytki śliskie.A dyskusja o miejscach do parkowania?Na parkingu szpitalnym nie lepiej.Wysiada sie z busa i wpada sie w zaspę po kolana......
Stach15:12, 9 stycznia 2019
Nareszcie ktoś sie tym zainteresowal brawo.te miejsca nigdy nie powinny powstac w takim miejscu.owszem dostepnosc do piradni ok.ale usytuowanie fatalne.ale dyrektora wcale nie obchodzą niepelnosprawni bo jako szef placówki medycznej nie powinin się na to zgodzić.zresztą te miejsca sa głównie zajęte przez samochody nieoznakowane.jako opiekun osoby niepełnosprawnej probowalem interweniować usłyszałem odpowiedź żebym sobie zadzwonił na policję.czyli obsługa szpitala wraz z dyrekcją ma w glebokim poważaniu niepełnosprawnych
mrowka14:44, 9 stycznia 2019
No tak kasę za parking przy szpitalu się pobiera , ale odśnieżyć nie ma komu
abc14:21, 9 stycznia 2019
Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie zwrócił n a to uwagę. Przy wszystkich szpitalach parkingi płatne, ale osoby mające uprawnienia pokazują stosowny dokument przy wyjeździe i nie płacą. Tylko szpital w Nowym Targu rządzi się swoimi prawami. Pieniądze za parking biorą, nawet od pracowników, ale w zimie miejsc brak, bo nikt nie dba o to żeby dobrze odśnieżyć. Szpital a ludzie przejść nie mogą bo chodniki nie odśnieżone. Łopatami by to zrobili, ale jak zwykle tłumaczymy wszystko brakiem pieniędzy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij