Środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
Nowy Targ i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
31.01.2019, 19:56 | czytano: 2357

Rabka-Zdrój bez budżetu marzeń

Fot. Piotr Kuczaj

- Nasz budżet na 2019 rok nie jest budżetem marzeń, ale jest budżetem realnym i uważam możliwym do spełnienia. Tak krawiec kraje jak materii staje - powiedział burmistrz Leszek Świder podczas dyskusji nad uchwałą budżetową.

Budżet zakłada dochody na poziomie 71,9 mln zł, a wydatki w wysokości 71,6 mln zł. Nadwyżka w kwocie 230 tys. zł zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. 14,9 mln zł przeznaczono na inwestycje, a do największych należeć będą: budowa bulwarów nad Poniczanką, przebudowa ul. Tetmajera, budowa Domu Solanki w Rabce-Zdroju, kontynuacja budowy remizy OSP w Rdzawce, budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Chabówce, budowa kanalizacji przy ulicy Podhalańskiej w Rabce-Zdroju, przebudowa stadionu przy ul. Jana Pawła II oraz realizacja projektów wymiany kotłów na ekologiczne oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

- Ten budżet jest budżetem kompromisu między oczekiwaniami i możliwościami naszej gminy. Jest to pierwszy budżet od wielu lat który zakłada nadwyżkę dochodów nad wydatkami mimo wielu inwestycji. Zaciągamy kredyt 3 mln 50 tys., ale chcemy spłacić 4,3 mln by schodzić z niebezpiecznego długu. Żałuję, że w naszym budżecie nie znalazły się środki na : rewitalizację 3,5 ha terenów w Śląskim Centrum jako zwiększenie obszaru parku, parking przy dolnej parafii obok teatru Rabcio, ul. Nowy Świat czy Ruchu Oporu, most i droga do skansenu w Chabówce - dodał.

Większościowy klub Nasze Miasto, którego radni wstrzymali się od głosu, skrytykował fakt, że miasto nadal się zadłuża. - Niestety, nie widać końca tej praktyki – mówi jego przewodniczący Marek Ciepliński.

Mimo to, członkowie NM nie byli przeciw, ale wstrzymali się od głosu. W głosowaniu, za budżetem zagłosowało 6 radnych, a 8 wstrzymało się od głosu. Po sesji pojawiły się pytania, czy uchwała budżetowa potrzebuje bezwzględnej większości, żeby była prawomocnie przyjęta. Oficjalnie nikt nie zabrał w tej sprawie głosu, a nad tematem mają się pochylić prawnicy.

UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
k09:59, 2 lutego 2019
Od 12 las Rabka regularnie się staczała. Drugiego tak zaniedbanego uzdrowiska nie znam. Jak można było całkowicie zarżnąć turystykę ,nie inwestować w ten kierunek a w środku sezonu letniego zamiast zorganizować fajfy potańcówki cokolwiek dla kuracjuszy od lat katują ich orkiestrą dętą w parku. Aż dziw ze sami nie pouciekali. Dlaczego w Szczawnicy,Krynicy w Ciechocinku jest inaczej? Ludzie się bawią ? W Rabce nie. Cicho smutno straszą zabytkowe zdewastowane wille . Jak w horrorze .
wyborca09:42, 1 lutego 2019
"Oficjalnie nikt nie zabrał w tej sprawie głosu" Jak mieli zabrać głos, skoro nikt się na tym nie zna. Nie mają pojęcia o zasadach i działaniu Ustaw, dotyczących samorządów terytorialnych, nie ma w Rabce Statutu Rady, na który Rada lub radni mogli by się powołać. Nie obrażając nikogo, to ciemnota polityczna. Przez 12 lat niszczono Rabkę i podległe instytucje (szpital). Teraz chcą Ją dobić po przez niekompetencje. Vicek z "nią" teraz się cieszą, kpiąco, patrząc na to, co się dzieje.
"Mam tylko nadzieję, iż to, co Ich spotkało, było wynikiem pomyłki, a nie celowego działania. Zakładam, że osoby, które brały udział w tym procederze, w głębi siebie nie są złe, jedynie zabrakło im odwagi, by stawić czoła faktom i ujawnić prawdę. Zdaję sobie sprawę z wszelkich konsekwencji, jakie mogłyby ponieść w wyniku takiej decyzji i rozumiem, dlaczego jej nie podjęły. Nie każdy potrafi i chce walczyć z własną słabością".
sprinter22:20, 31 stycznia 2019
Ewenement na skalę krajową a moze i światową.Najpierw remont bieżni a kiedyś pomysli się o nawierzchni boiska piłkarskiego.Mądry by na to nie wpadł!Niech dalej rządzą klany rodzinne...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij