Poniedziałek, 16 wrzesień 2019, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Clouds
15°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
16°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
03.02.2019, 13:51 | czytano: 2346

Razem przez pół wieku. Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów w Gminie Czorsztyn (zdjęcia)

zdj. Aneta Markus

W Zajeździe Czorsztyńskim w Maniowach celebrowano uroczyście wieloletnie pożycie małżeńskie par, które od pół wieku tworzą życiowy duet.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Świętą, która miała miejsce w Kościele Parafialnym w Maniowach koncelebrowaną przez - Proboszcza Parafii w Maniowach ks. Krzysztofa Piechowicza. Podczas mszy obecni byli również: Rektor Mizernej: ks. Stanisław Marszałek, Proboszcz Parafii Sromowiec Niżnych ks. Marek Kądzielawa oraz Proboszcz Parafii Sromowce Wyżne ks. Mieczysław Szlaga.

Następnie szanowni goście udali się do restauracji, gdzie łącznie 14 par celebrowało jubileusz Złotych oraz Diamentowych Godów. Wójt Gminy, Tadeusz Wach gratulował dostojnym Jubilatom wspólnie przeżytych lat oraz życzył zdrowia i dalszych rocznic w gronie bliskich osób. Podczas aktu dekoracji Wójt wręczył Jubilatom medale nadane przez Prezydenta RP Polskiej, imienne listy gratulacyjne wraz z koszem upominkowym od samorządu Gminy Czorsztyn. Ponadto Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Pan Stanisław Chmiel przekazał gościom legitymację za wieloletnie pożycie małżeńskie.

Po oficjalnej części uroczystości wzniesiono toast, po którym wszyscy zasiedli do stołów. Atrakcją okazał się piękny tort przygotowany specjalnie na tę okazję. O artystyczną oprawę uroczystości zadbał Zespół Mali Maniowianie pod kierownictwem Katarzyny Dobrzyńskiej. Spontaniczny występ dzieci i młodzieży przywołał wiele uśmiechów oraz wspomnień u Jubilatów, którzy przywoływali w pamięci czas beztroskich młodzieńczych lat.

Jubileusz Złotych Godów świętują:
Janina i Józef Borzęccy
Krystyna i Stanisław Filas
Krystyna i Tadeusz Firek
Elżbieta i Józef Janczy
Józefa i Stanisław Kowalczyk
Zofia i Stefan Laskowscy
Elżbieta i Jan Pierwoła
Stefania i Stanisław Pierwoła
Janina i Jan Plewa
Anna i Marian Regiec
Anna i Jan Stanek
Maria i Alojzy Wolak
Anna i Franciszek Wotus
Maria i Władysław Wotus

Diamentowe Gody obchodzą: Władysława i Stanisław Frączek oraz Elżbieta i Kazimierz Łapczyńscy

opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Nie raz17:00, 5 lutego 2019
A Huba p. Wujcie to kolonia Maniowska zapomniał pan o nich.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij