Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 51
Clear
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 73
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
06.02.2019, 09:43 | czytano: 7329

Szpital w gruzach. Do maja teren starego szpitala zostanie zrównany z ziemią (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

NOWY TARG. Trwają wyburzenia na terenie starego szpitala. Firma wynajęta przez Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową zrównała z ziemią już większość pustostanów. Do maja teren ma być uporządkowany, a w miejscu dawnych budynków będzie rósł trawnik.

- Prace trwają mimo ostrej zimy - mówi rektor ks. prof. Stanisław Gulak. - Do grudnia firma, która zajmuje się rozbiórką, przygotowywała projekt i wszystkie niezbędne pozwolenia potrzebne do rozpoczęcia rozbiórek. Teraz weszła w teren i rozpoczęła prace.

Do maja tego roku wyburzone zostaną niemal wszystkie opuszczone budynki po starym szpitalu. Pozostanie tylko, znajdujący się przy ul. Szpitalnej, budynek główny oraz jeden obiekt magazynowy. Główny budynek dawnej lecznicy zostanie wyremontowany i rozbudowany o dwa skrzydła. To tu za k. 2 lata przeniesie się tysiąc studentów z wszystkich kierunków medycznych. Budynek po remoncie będzie nosił nazwę "Pieniny" (na Kokoszkowie są już budynki "Tatry" i "Gorce").

Do kwietnia uczelnia ma być też w posiadaniu projektu przebudowy i rozbudowy budynku starego szpitala i pozwoleń na budowę. Wtedy też planuje ogłosić przetarg na inwestycję szacowaną na ok. 15-20 mln zł.

r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
A ja widze ze szpital stoi!19:07, 7 lutego 2019
Nie prawda że "Szpital w gruzach " Ze zdjęć wynika że tylko prosektorium już nie istnieje. Śmiejecie ferment i tyle!
piotrek17:10, 6 lutego 2019
a ten pan habilitację na Slowacjii przytulił ...
xxx12:36, 6 lutego 2019
dobrze równać wszystko z ziemią jeszcze pare lat i samo by się zwaliło... Jaga przestań pie.... o jakiś sterylizacjach po tylu latach to tam są takie sam bakterie jak u Ciebie w domu...
Robczanin12:16, 6 lutego 2019
Ze co???? Ja bym ta poszedł dziś i bym to do niedzieli wszystko zrównał z ziemia a gruz by wywozili ze az by sie kurzyło hej
Burok11:47, 6 lutego 2019
Coś tutaj trudno zrozumieć . Remont i rozbudowa budynku starego szpitala - ogromnego budynku ma kosztować do 20 milionów . Remont MOKu w/g ofert ma kosztować 35 milionów . Kto mija się z prawdą i rzeczywistością ?
...11:17, 6 lutego 2019
wczesni poranni goście... jeśli już wyjdziesz z jaskini i zgłębisz temat to się dowiesz kto, gdzie i jak bo to jest już wiadomo od ponad 2 lat..
Jaga11:03, 6 lutego 2019
Przykry widok. Pracowałam tam. Ten budynek już wyburzono. Szkoda budynków stosunkowo młodych, czyli biurowca i hoteli pielęgniarskich. Ale wiadomo, budowane już w nowszym stylu, opuszczone na wiele lat, szybciej niszczały niż przeszło 100-letni budynek główny. A tamten zabytkowy budynek wymaga nie tylko remontu kapitalnego, ale i sterylizacji. Po tylu latach pełnienia funkcji szpitala nie jeden szczep zmutowanych bakterii tam się uchował.
Podhalan9310:32, 6 lutego 2019
szkoda ze niszcza.... miejsce piekne pelne wspomnien szkoda ze nikt wczesniej tego nie uzytkowal...
wczesni poranni goście10:20, 6 lutego 2019
Takie bajeczki o rosnącym w miejscu szpitala zielonym trawniku , to tylko małym dzieciom można opowiadać , a one i tak wiedzą swoje . Jestem bardzo ciekawy komu zostanie ten trawniczek sprzedany , oddany za psie pieniądze , albo wręcz udostępniony . Który deweloper zacznie tam cosik budować ??? To dziś jeszcze tajemnica poliszynela ,ale może dla CBA , to nie jest już tajemnicą , może już ktoś rano nie może się wyspać i cvzeka na spodziewanych wczesnych gości . .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij