Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Jabłonka i okolice
śnieg
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
Wiatr: 2.4 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 5 km/h Wilgotność: 94%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.02.2019, 10:42 | czytano: 12265

Tajemnicza wizyta policjantów na plebani

Arch. Podhale24.pl

Wczoraj późnym wieczorem zakopiańscy policjanci weszli na plebanię parafii na Chramcówkach w Zakopanem.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o jednego z księży tam pracujących. Policja nie ujawnia jednak czego sprawa dotyczy. Wiadomo tylko, że ich wizyta ma związek z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. - Z uwagi na dobro śledztwa nie ujawniamy teraz żadnych informacji na ten temat - mówi asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Postępowanie nadzoruje prokuratura.

r/
najnowsze informacje
komentarze
pustak23:08, 10 lutego 2019
@ życie:
Nie dziw się że pojawiają się przypuszczenia o pedofilii. Spróbuję Ci to wytłumaczyć. Wyobraź sobie że idziesz drogą i co dziesięć metrów jest słup. Zakręt, ale znowu po dziesięciu metrach jest słup. Później znowu droga czymś przysłonięta, ale podobnie, po dokładnie 10 m stoi słup - jak myślisz, co będzie przy drodze za następne 10 metrów? Kolejny słup! I obawiam się, że tak samo jest z przypadkami księży, którzy sami sobie zasłużyli na taką a nie inną reputację, więc nie dziw się i niech Cię to nie zastanawia że ludzie podejrzewają tutaj to co właśnie podejrzewają. To powiedziawszy uważam, że nie powinniśmy być żądni przedwczesnych sensacji. Jest tysiąc i jeden innych powodów dla których policja zawitać może na plebanii.
Irlandczyk11:20, 10 lutego 2019
@Życie
Nie podano powodu zatrzymania? Z czym kojarzy Ci się kler z jakimi aferami? Raczej nie z modlitwą się kojarzy.
życie06:56, 10 lutego 2019
@szuser
Co ma wspólnego zniesienie celibatu z pedofilią? Sugerujesz, że pedofil który się ożeni, nie będzie pedofilem? Ostatnio w Polsce ojciec chyba 10 dzieci był pedofilem. Miał żonę, a wykorzystywał dzieci. Pedofil jest pedofilem i żadne zniesienie celibatu tu nie pomoże. I zastanawia mnie skąd komentarze o pedofilii? Przecież nie podano powodu dlaczego zatrzymano księdza.
pustak23:16, 9 lutego 2019
@ franio:
Rozumiałbym taką grę w karty jeszcze wiek temu. OK, nie było samochodów, pociągów ani samolotów, gdzieś trzeba było się rozerwać no to robili to na plebanii. Ale teraz ksiądz po ostatniej mszy świętej zamyka kościół i zakrystię, przebiera się i jedzie na Balice, skąd leci sobie do Grecji czy na wyspy kanaryjskie, gdzie czekają już tam na niego kumple z sąsiednich parafii i tam sobie mogą grać do białego rana.
franio22:18, 9 lutego 2019
swego czasu na plebanii bodajże w Toporzysku księża grali w karty popili przy tym i zaczęli się bić gosposia musiała wezwać policję i nie było tajemniczej wizyty a wręcz jawna
kazek21:48, 9 lutego 2019
Jak takie tajemnicze toi pewno Archiwum X
demokrata21:17, 9 lutego 2019
Bezwzględnie znieść ten kontrowersyjny CELIBAT ! To ściema, oszustwo na wielka skalę i hipokryzja tzw. duchowieństwa.
Ciemnogrodzie - ocknij się wreszcie!
szuser20:36, 9 lutego 2019
do pustak:
A ja myślę że wszyscy za wyjątkiem" pustaka" są żądni sensacji. A propo- co znaczy trochę mniej ? Tych "przestępstw"...? Pedofilii na przykład?
Znieść celibat i po sprawie, będzie o wiele mniej" tych przestępstw" Św. Piotr był żonaty, a wcześniej Mojżesz i Dawid, to można rzec, że wręcz obowiązkiem każdego biskupa jest mieć żonę. A potem proboszcz i wikary także powinni się ożenić.
I tylko zakonnicy eremici, bezżenni winni się ostać.
Ileż tragedii dałoby się uniknąć.
Ale trudno. Nadchodzi APOSTAZA
Fbb114:33, 9 lutego 2019
Nie ma tajemniczych wizyt. PS. Odnośnie tytułu, piszemy "plebanii", nie "plebani".
pustak14:10, 9 lutego 2019
Myślę że nikt nie jest żądny sensacji jeśli chodzi o przestępstwa księży. Nawet wręcz przeciwnie: dobrze byłoby, żeby tych przestępstw było mniej, choć trochę mniej ....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij