Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Nowy Targ i okolice
śnieg
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
Wiatr: 2.4 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 5 km/h Wilgotność: 94%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.02.2019, 11:13 | czytano: 2690

Trwa budowa Komisariatu Policji w Szczawnicy

Fot. KPP Nowy Targ

Przy ulicy Skotnickiej powstaje nowy komisariat, do którego w tym roku przeniosą się policjanci z Krościenka.

Budowa komisariatu rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku, a jej zakończenie planowane jest w listopadzie 2019 roku. Działkę wraz z projektem i pozwoleniem na budowę przekazał Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

W ramach inwestycji powstanie 3-kondygnacyjny oraz wolnostojący parterowy budynek gospodarczy. W projekcie budynku zostały uwzględnione również miejsca garażowe dla samochodów służbowych oraz parking. Obecnie Komisariat Policji mieści się w Krościenku nad Dunajcem w budynku banku. Warunki lokalowe są trudne, pomieszczenia są małe i jest bardzo ciasne, co negatywnie wpływa na komfort pracy podczas przesłuchań i przyjęć interesantów.

Po zakończeniu budowy nowego komisariatu i przeniesieniu siedziby do Szczawnicy, w Krościenku na Alei Wędkarzy powstanie posterunek policji.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Szczawniczanin21:23, 12 lutego 2019
do "pustak"
No widać, że jesteś pustak skoro myślisz , że siedziba policji w Szczawnicy przysporzy nam gości.
pustak22:52, 11 lutego 2019
@ Szczawniczanin:
Włodarze Białki, Bukowiny i Jurgowa zaindagowani o przepis na sukces z pewnością odpowiedzą: nie musimy wam tego mówić.
Natomiast dalekosiężnie, dla samego miasta Szczawnicy, ten komisariat będzie korzystny dla przyciągnięcia turystów, bo dla przyjezdnych to jest ważne czy Policja jest na miejscu. Ucierpią miejscowości od Krośnicy po Łącko, z Grywałdem i Ochotnicą włącznie.
Szczawniczanin07:17, 11 lutego 2019
Na pewno od momentu zrealizowania tej inwestycji przybędzie w Szczawnicy w okresie zimowym turystów. Moim zdaniem - wyrzucone w błoto publiczne pieniądze. Baseny , lodowiska i tym podobne są potrzebne Szczawnicy by żyła z gości. Pomimo pięknej zimy ferie roku 2019 to porażka ! ! ! Pustki na kwaterach prywatnych . Ani jednej reklamy Szczawnicy choćby na TVP Kraków. Włodarze miasta powinni spotkać sie z kolegami z Białki , Bukowiny a nawet zapyziałego Jurgowa i pogadać jak im udaje się tak skutecznie promować swoje walory turystyczne .
pustak13:31, 10 lutego 2019
@ Arnold:
A zatem nasze władze, które się tym zajmują, potrzebowały aż dwudziestu lat żeby stworzyć tak nieżyciowy i bezsensowny pomysł z komisariatem w Szczawnicy? 20 lat myśleli i na koniec takie niepraktyczne rozwiązanie wymyślili? Czy przez te 20 lat naprawdę nie dało się niczego sensowniejszego wymyślić? Do tej pory myślałem że wszystko jest tylko funkcją czasu, że im dłużej nad jakąś sprawą myślimy i im dłużej ją analizujemy pod wieloma aspektami to tym lepsze i bardziej racjonalne można znaleźć rozwiązanie, ale najwyraźniej sposób planowania tego komisariatu zadaje kłam tej regule. Przez dwadzieścia lat wiedzieli że przy budynku banku w Krościenku są tylko tymczasowo i przez tak długi czas nie potrafili znaleźć żadnego sensownego i konstruktywnego rozwiązania. Przerażające.
Klient komisariatu w Krościenku10:25, 10 lutego 2019
Po co ten posterunek w Krościenku?
Kto buduje komisariat w terenach o rozproszonej zabudowie w odległości 6 km od posterunku ?
Wybudujmy taki posterunek na Jaworkach tam też trudno dojechać od Skotnickiej.
Jeżeli trudno dojechać na Skotnicką, to wszystkie wioski od Ochotnicy do Maniów będą obsługiwane w posterunku w Krościenku zamiast w komisariacie w Szczawnicy ??
Jeżeli nas stać na takie poronione pomysły to proszę wybudować osobny komisariat dla Szczawnicy i osobny dla pozostałych miejscowości.

Wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto !!! , dla ambicji Pani poseł, by nie została przegrana w tym temacie !!!!
Alfred Jonatan Kwak09:32, 10 lutego 2019
Ten posterunek jest tam tak potrzebny jak w Krościenku żeby mieli gdzie siedzieć i pić kawę lub herbatę bo raczej ruszyć się gdzie kolwiek to już im jest cięzko to powinno być zlikwidowane jak straż graiczna w Sromowcach nie ma i tak jest sokój
Arnold09:18, 10 lutego 2019
Komisariat w Krościenku jest chyba 20 lat. Teraz dopiero władze coś myślą, ale czy wymyślą? Wszystko się robi pod kątem duchowieństwa KK i może niech tak zostanie.
stan23:55, 9 lutego 2019
Do pustak. Ja nie chcę księży seniorów w Szczawnicy. Krościenko jest akuratne dla nich. Jak zamiana, to mogła być z hurtownią w starej remizie tu gdzie jest Pizzeria.
pustak19:44, 9 lutego 2019
Czy to aby nie za daleko od głównej drogi Nowy Targ - Nowy Sącz powstaje ten komisariat? W Krościenku się śmieją, że nic tylko trzeba będzie pohandlować ze Szczawnicą i zamienić miejscami dom dla księży seniorów w Krościenku i komisariat na zaciszu w Szczawnicy. Księża seniorzy byliby zadowoleni z takiej zamiany, bo w Szczawnicy z dala od tłumów i zgiełku mieliby jakże potrzebny do modlitw i kontemplacji spokój i zacisze, natomiast policjanci w budynku naprzeciwko remizy strażackiej w Krościenku mieliby szybciej do miejsca interwencji od Krośnicy po Tylmanową.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij