Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec i okolice
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 92%
granulki lodu
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 92%
śnieg
Wiatr: 2.4 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 96%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.02.2019, 13:02 | czytano: 8057

Samochodem w ogrodzenie. Policja apeluje o ostrożną jazdę

Fot. KPP Nowy Targ

Mnożą się wypadki spowodowane trudnymi warunkami na drogach po nocnych opadach śniegu.

W Lasku po godzinie 9.00 kierująca volkswagenem kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie posesji. Na szczęście, nie odniosła poważnych obrażeń.

- Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania oraz dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać - apeluje nowotarska policja.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Podhalanin17:20, 12 lutego 2019
Panie Uniżony Obywatel proponuję wprowadzić specjalny podatek na utrzymanie dróg w sezonie zimowym! Myślę, że wtedy drogi byłyby lepiej odśnieżane ale czy obywatele chcieliby taki podatek płacić? Sądzę, że nie. Za to narzekać wszyscy potrafią. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :D
mruwka15:15, 12 lutego 2019
Obywatelu proszę zainwestować w słownik ortograficzny !!!
UniżonyObywatel13:53, 12 lutego 2019
Do Czcigodnej Policji.
Umiłowani Policjanci i Policjantki, jako obywatel zakątku, w którym Wy stoicie na straży prawa i porządku, pragnąłbym z całego serca podziękować za wyrażoną troskę w komunikacie powyżej, ale również miałbym do Państwa komunikat. Częstokroć jako poważna instytucja występujecie jako partner i opiniodawca w rozmowach z samorządem i jego organami. To od Waszych decyzji niejednokrotnie zależy organizacja ruchu w danym miejscu, czy wprowadzenie określonych zasad. Jeśli w co głębko wierzę, leży Państwu na sercach dobrostan społeczny, zaapelujcie o co bardzo proszę do władz samorządowych ażeby drogi i chodniki regularne i skuteczne były odsnieżanie. Nie można bowiem tylko naciskać na ostrożną jazdę w sytuacji gdy nawet najbardziej ostrożna jazda w cale nie oznacza zmniejszenie sytuacji zagrożenia. Obywatele w absolutnej większości nie są samobójcami i mają świadomość otaczającego świata. Rozumiem jest zima, musi być zimno, musi też padać śnieg, ale nie zwalnia to władze samorządowe od zapewnienia warunków życiowych dla obywateli, którzy w rózny sposób łożą na utrzymanie tej, że władzy. Stan drug w mieście i powiecie jest fatalny, w większości drogi te nie nadają się do eksploatacji, a mimo to ludzie nimi jak codzień jeżdzą do szkoły, pracy, w interesach i innych istotnych lub mniej sprawunkach. Oczywiście w obecnym stanie korzystanie z takich dróg wiąże się z ryzykiem wypadków i kolizji. Dbałość o życie i zdrowie obywateli jest Państwa i samorządu kluczowym zadaniem. Związku z tym oprócz gorących próźb o bezpieczną jadzę również apelujcie do władz o odśnierzanie. Pozdrawiam, Wasz obywatel.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij