Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Rabka Zdrój i okolice
śnieg
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
Wiatr: 2.4 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 5 km/h Wilgotność: 94%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.02.2019, 09:40 | czytano: 4599

Nowi sołtysi wybrani

Fot. Piotr Kuczaj

W kilku gminach powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego odbyły się wybory sołtysów m.in. w Poroninie, Rabce-Zdroju czy Rabie Wyżnej.

W Nowem Bystrem na sołtysa wybrano Renatę Styrczulę, a w Bustryku Macieja Mazurka.

W Chabówce sołtysem został Robert Żądło, w Ponicach - Jolanta Świder, w w Rdzawce - Józef Filas.

W Bukowinie Osiedle na sołtysa mieszkańcy wybrali Mirosława Łasia, a w Rabie Wyżnej - Przemysława Sęka.

r/
najnowsze informacje
komentarze
pustak14:35, 15 lutego 2019
@ dociekliwy:
To nie była rzecz trudna do odgadnięcia.

@ Mieszkaniec Rabki:
Połącz sobie te fakty (sołtys i wójt) i wyciągnij odpowiednie wnioski - tak było dopóki były wybory sołtysa w wersji tzw. krypto, nie wiem czy teraz UG zorganizuje porządne wybory na sołtysa.
Mieszkaniec Rabki09:20, 15 lutego 2019
pustak "są ogłaszane wybory sołtysa, przy czym zwoływane jest zebranie, na które kandydat na sołtysa przychodzi ze znajomkami i rodziną i kto ma pakiet większościowy, czyli czyja rodzina i znajomi przeważą ten zostaje wójtem." to w końcu o wójcie piszesz czy o sołtysie?
dociekliwy08:55, 15 lutego 2019
@ pustak:
U was, znaczy się w Krościenku? Proszę o uściślenie.
pustak20:37, 14 lutego 2019
@ Kaziu:
U nas też starzy i też nic nie robią, tzn. nic z tego co ludzie chcą. Zresztą u nas w ogóle nie ma prawdziwego i demokratycznego wyboru sołtysów, tylko znienacka (w najpóźniejszym możliwym terminie i w sposób taki aby jak najmniej ludzi się o tym dowiedziało) są ogłaszane wybory sołtysa, przy czym zwoływane jest zebranie, na które kandydat na sołtysa przychodzi ze znajomkami i rodziną i kto ma pakiet większościowy, czyli czyja rodzina i znajomi przeważą ten zostaje wójtem. Może kiedyś będą takie wybory jak tu z urnami do głosowania i z wieloma kandydatami. Ludzie powszechnie nie zdają sobie sprawy że sołtys jest dużo ważniejszy niż radny, bo to on zgłasza projekty i występuje do wójta o środki finansowe.
(*)13:58, 14 lutego 2019
Gratulujemy Robert i życzymy owocnej kadencji!!!
Kaziu10:12, 14 lutego 2019
A u nas starzy zostali i nic nie robią.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij