Poniedziałek, 19 sierpień 2019, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Nowy Targ i okolice
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
27.02.2019, 12:23 | czytano: 4368

Nietrzeźwy 18-latek bez prawa jazdy zatrzymany za jazdę po alkoholu

Arch. Podhale24.pl

Policjanci z Czarnego Dunajca zatrzymali go w nocy z soboty na niedzielę w Cichem. Jak się okazało, 18-latek pożyczył sobie samochód kolegi bez jego wiedzy.

Kierowca jechał peugeotem bez włączonych świateł. Podczas kontroli okazało się, że 18-latek z gminy Nowy Trag nie posiada uprawnień do kierowania samochodem i jest dopiero w trakcie kursu na prawo jazdy. Peugeot, jak oświadczył, był kolegi, który przebywał w dyskotece i dał mu na chwilę kluczyki do auta, żeby schował w nim kurtkę. Jednak 18-latek z postanowił skorzystać z okazji i pojeździć sobie samochodem znajomego. - Zachowanie i sposób wymowy młodego mężczyzny wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy. Został poddany badaniu i okazało się, że kierujący ma ponad promil alkoholu w organizmie. Pojazd wraz z kluczykami przekazano zaskoczonemu koledze, który nie był świadomy tego co się stało - informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

18-latek na prawo jazdy będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

oprac. r/ Źródło: KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
Weronika bez Stanika09:20, 28 lutego 2019
Tak jejdzo mlodzi .
KG17:28, 27 lutego 2019
Pożycza się pieniądze oraz te rzeczy, które można zużyć (oddaje się taką samą ilość, ale nie tę samą rzecz), Samochód może być użyczony, ale to nie ta sytuacja.
normal13:32, 27 lutego 2019
Moja prawa ręka uderzyła sąsiada w twarz bez mojej wiedzy - jestem niewinny :))))
Poulisz Lengłydż12:57, 27 lutego 2019
Ciekawe zdanie "pożyczył sobie samochód kolegi bez jego wiedzy". Wydaje mi się, że w języku polskim powiedzielibyśmy , że UKRADŁ AUTO; w języku KK dokonał zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij