Środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
05.03.2019, 13:18 | czytano: 1783

100 dni burmistrza Rabki-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj

Zmiany personalne, zwolnienia i powołania, powrót do prac nad planem zagospodarowania przestrzennego i rozpoczęcie prac nad uchwałą antysmogową, interwencje ws. budowy nowej zakopianki i linii kolejowej Podłęże-Piekiełko oraz liczne spotkania z mieszkańcami - burmistrz Leszek Świder podsumował 100 swoich rządów.

Podsumowanie swojej pracy burmistrz opublikował na swoim profilu na Facebook'u, na którym regularnie dzieli się z mieszkańcami gminy informacjami o tym co robi, o planowanych działaniach czy też swoimi przemyśleniami. Jak podsumował swoje dotychczasowe rządy?

"Zmiany organizacyjne i personalne w Urzędzie Miasta i gminnych jednostkach organizacyjnych:

- Zmiana regulaminu udzielania zamówień publicznych.
- Wprowadzenie zmian zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach urzędniczych.
- Wprowadzenie obowiązku publikowania wszystkich przetargów w Biuletynie Informacji Publicznej, nawet tych poniżej 30 tyś euro.
- Wprowadzenie pieczęci „PILNE” – celem nadawaniu priorytetu sprawom szczególnie ważnym m.in. w sprawach dotyczących ochrony powietrza.
- Wprowadzenie kontroli wewnętrznej w Urzędzie Miasta – kontrolerem została Pani Agnieszka Wójcik.
- Zmiana na stanowisku Naczelnika Wydziału EAO (oświaty) – nowym Naczelnikiem została Pani Aneta Kozłowska.
- Zmiana kancelarii prawnej obsługującej UM – obecnie obsługę prawną świadczy kancelaria Bochacik, Frąckowiak, Mazur Spółka Partnerska.
- Odwołanie Pana Roberta Wójciaka z funkcji zastępcy burmistrza i rozwiązanie jego umowy na część etatu w Urzędzie Stanu Cywilnego.
- Powołanie na zastępcę burmistrza Pani Małgorzaty Gromali – samorządowca z wieloletnim doświadczeniem.
- Ogłoszenie i rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko geodety w GGG (Wydziale Geodezji).
- Zmiana Rady Nadzorczej Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju – po otrzymaniu informacji ogólnych na temat stanu finansów rabczańskiego szpitala, zwróciłem się do Pani Prezes o uzupełnienie i wyszczególnienie kwot w wydatkach i dochodach. Po otrzymaniu tych informacji zażądałem przygotowania programu naprawczego, dając na to miesiąc czasu. Na mój wniosek została zwołana Rada Nadzorcza szpitala. Po otrzymaniu programu naprawczego zwróciłem się do przewodniczącego Rady Nadzorczej o zwołanie posiedzenia dla przeanalizowania otrzymanego materiału. Przedstawiłem swoje stanowisko, zgodnie z którym przygotowany materiał nie jest programem naprawczym, jednak Rada Nadzorcza mimo to podjęła uchwałę o jego przyjęciu jako programu naprawczego. Wobec powyższego podjąłem decyzję o zmianie Rady Nadzorczej. Obecną Radę Nadzorczą rabczańskiego szpitala tworzą Pan Jarosław Wieszołek, Pan Witold Latusek oraz Pan Przemysław Krawczyk – wszystkie te osoby posiadają doświadczenie w zarządzaniu jednostek służby zdrowia.
- Ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie audytu w Urzędzie Miasta, Zakładach Komunalnych Sp. z o.o., Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju Sp. z o.o. i Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dalej: MPZP)

- Organizacja pierwszego spotkania z mieszkańcami w sprawie MPZP.
- Wykonanie analizy zasadności do przystąpienia do sporządzenia MPZP.
- Pozyskanie materiałów geodezyjnych niezbędnych do przygotowania projektów uchwał o przystąpieniu do sporządzenia MPZP.
- Ustalenie niezbędnego zakresu prac planistycznych.
- Przygotowanie projektów Uchwał Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju o przystąpieniu do sporządzenia MPZP wraz z załącznikami graficznymi – odrębnie dla Rabki-Zdroju, Ponic, Chabówki oraz Rdzawki.

Ochrona i poprawa jakości powietrza na terenie gminy Rabka-Zdrój:

- Zawarcie umowy o współpracy z Fundacją ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, dotyczącą wprowadzenie zakazu spalania paliw stałych w strefie A i B uzdrowiska.
- Prowadzenie kampanii informacyjnej w ogólnopolskich mediach na temat pilotażowego programu ochrony powietrza dla gmin uzdrowiskowych.
- Wypracowanie ostatecznego porozumienia z Politechniką Krakowską dotyczącego współpracy we wdrożeniu programu pilotażowego ochrony powietrza dla gmin uzdrowiskowych.
- Zlecenie przygotowania i publikacji na stronie internetowej Gminy Rabka-Zdrój filmów edukacyjnych poświęconych walce ze smogiem.
- Kontynuacja akcji promocyjnej z partnerem gminy, tj. narodowym operatorem systemu
dystrybucyjnego gazu PGNiG poświęconej promocji ogrzewania budynków paliwem gazowym.

Interwencje w sprawach ważnych z perspektywy gminy Rabka-Zdrój:

- Interwencja ws. przywrócenia przystanków i oznakowania do zjazdu na Rabkę w ciągu nowobudowanego odcinka drogi ekspresowej S7 – korespondencja, rozmowy i wizyta w GDDKiA w Krakowie.
- Interwencja w sprawie budowy linii kolejowej Podłęże-Piekiełko-Mszana Dolna - Chabówka - rozmowy, wymiana korespondencji, interwencje u posłów i senatorów oraz uzyskanie wsparcia w postaci rozmowy radnego sejmiku wojewódzkiego Pana Bogdana Pęka z ministrem Infrastruktury Panem Andrzejem Adamczykiem w sprawie budowy dwupoziomowego rozwiązania komunikacyjnego w Rabce-Zdroju, które wyeliminowałoby problem tworzenia się korków w momencie przejazdu pociągów.
- Zakończenie ustaleń z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków odnośnie odbudowy budynku Galerii „Pod Aniołem” i przejście do etapu projektowania.
- Naliczenie odsetek firmie APIS za nieterminowe wykonanie inwestycji w postaci Strefy Aktywności na osiedlu Orkana.
- Naliczenie odsetek firmie AURA za nieterminowe wykonanie Sali Doświadczeń Świata w Ponicach.

Organizacja i uczestnictwo w spotkaniach:

- Udział w 9 spotkaniach osiedlowych z mieszkańcami.
- Udział w 4 spotkaniach sprawozdawczych OSP za rok 2018.
- Udział w 2 spotkaniach wspólnot mieszkaniowych.
- Organizacja spotkania z naczelnikami wydziałów i 2 spotkań z pracownikami Urzędu Miasta.
- Organizacja spotkania z mieszkańcami dotyczącego współpracy w zakresie organizacji kalendarza imprez kulturalnych na terenie Gminy Rabka-Zdrój.
- Organizacja spotkania z młodzieżą na temat Reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta Rabka-Zdrój, przygotowanie projektu uchwały o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta, którą Rada Miasta przyjęła – termin wyborów został wyznaczony na dzień 23 marca 2019 r.

Ponadto zostało złożonych bardzo wiele wniosków o dofinansowanie różnego rodzaju przedsięwzięć, których ze względu na ich mnogość (2 strony w edytorze tekstu) nie będę przytaczać w niniejszym poście. Informację na ten temat podam Państwu w kwietniu gdy będzie już więcej wiadomo odnośnie szansy uzyskania środków o które wnioskowano.

Zarówno ja jak i moja zastępczyni Pani Małgorzata Gromala jesteśmy do Państwa dyspozycji, po uprzednim umówieniu spotkania poprzez sekretariat Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Burmistrz Rabki-Zdroju, Leszek Świder".

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
czytelnik na 10220:43, 5 marca 2019
a gdzie tu jest praca.Audyt proszę publicznie podać kwoty ile będzie kosztował. Panie Burmistrzu a sam to Pan robił.
6 z plusem14:30, 5 marca 2019
Tych zmian to jest tyle co kot napłakał. Pytanie za 100 punktów. Kto przyjmuje wnioski na wymianę pieców? Ten sam? Czy nareszcie dobra zmiana zawitała?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij