Czwartek, 21 listopad 2019, Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Zakopane i okolice
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.03.2019, 13:00 | czytano: 5128

Burmistrz bierze się za szpital. Będzie audyt

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder odwołał dotychczasową i powołał nowa Radę Nadzorczą Szpitala Miejskiego. Powodem zmian była decyzja starej rady, który poparła - mimo odmiennego zdania burmistrza - program naprawczy przygotowany przez prezes szpitala Małgorzatę Skwarek.

Burmistrz od początku objęcia rządów nie ukrywał, że poprawa sytuacji finansowej w szpitalu jest jednym z jego priorytetów. Placówka ma długi m.in. wobec miasta. Szpital pożyczył milion złotych i nie ma z czego oddać tych pieniędzy. Leszek Świder zobowiązał prezes szpitala Małgorzatę Skwarek do przygotowania programu naprawczego, ale gdy się z nim zapoznał, by niezadowolony. - Według mnie, nie tak on powinien wyglądać - stwierdził. Mimo to poprzednia Rada Nadzorcza zatwierdziła program. Różnica zdań spowodowała, że burmistrz pożegnał się z Radą Nadzorczą powołaną przez jego poprzedniczkę Ewę Przybyło. Do nowej powołał Jarosława Wieszołka, który został przewodniczącym, Witolda Latuska (zastępca) i Przemysława Krawczyka (sekretarz). Nowi członkowie zdecydowali o przeprowadzeniu audytu w lecznicy.

"W celu rzetelnego przedstawienia Burmistrzowi Rabki-Zdroju i Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju informacji na temat rzeczywistej kondycji finansowej Spółki, po uzyskaniu zgody Zarządu, Rada Nadzorcza rozpoczęła procedurę wyboru firmy audytorskiej do przeprowadzenia sprawozdania finansowego za 2018 rok. Przyjęto również plan pracy do końca czerwca 2019 r., który oprócz pogłębionej analizy struktury organizacyjnej, finansowej i strategii rozwoju Spółki zakłada spotkania z kierownikami jednostek organizacyjnych Spółki oraz przedstawicielami zakładowych organizacji zawodowych. Efektem tych prac będzie przedstawienie kierunków działań naprawczych i rozwoju Spółki w celu dalszego kontynuowania działalności leczniczej" - poinformowała Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju w piątkowym komunikacie.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Do Staszek Alcatraz13:57, 10 marca 2019
Dokładnie . W czasach Dr Wiesława Białego szpital był rozbudowywany i zarządzany tak że coś znaczył w naszych stronach . A dziś to obraz nędzy i rozpaczy z większym naciskiem na pierwsze ./.../ Brawo Panie Burmistrzu , czas na zmiany w szpitalu od samej góry bo to teraz dramat w trzech aktach
bronislaw bul21:40, 9 marca 2019
Niech się bierze bo po czterech dniach z zapaleniem pluc wypisują w stanie ogólno dobrym ???? ( jaki to stan ) ? a ludzie umierają w domu po dwoch dniach
Staszek Alcatraz19:00, 9 marca 2019
W końcu ktoś się za ten szpital wziął. Ostatnio było w nim dobrze za śp. dyrektora Wiesława Białego . Potem z każdym kolejnym wyborem było już tylko gorzej . A ostatnia Pani Dyrektor moim zdaniem minęła się z powołaniem . Bo szpital ma ogromny potencjał , ale potrzeba jeszcze skutecznych ludzi. Brawo Panie Burmistrzu !
niechma18:48, 9 marca 2019
A w Nowym Targu?
k13:06, 9 marca 2019
No i dobrze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij