Piątek, 05 czerwiec 2020, Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 84
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.03.2019, 14:06 | czytano: 7030

25 lat więzienia dla byłego dziennikarza za zabójstwo żony

Taki wyrok usłyszał 52-letni Paweł W., były dziennikarz sportowy podhalańskiego tygodnika, który w październiku 2017 w Niepołomicach zabił swoją żonę Paulę. Kobieta pochodziła z Orawy. Wyrok zapadł dziś przed Sądem Okręgowym w Krakowie.

Na Podhalu Paweł W. był dziennikarzem sportowym lokalnej gazety. Wcześniej pracował m.in. jako rzecznik Legii Warszawa. Do tragedii doszło pod koniec października 2017 r. w Niepołomicach. 50-letni wówczas mężczyzna sam zadzwonił na policję i powiedział, że zabił żonę. W domu znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety z licznymi ranami zadanymi ostrym narzędziem. Mężczyzna był trzeźwy, przewieziono go na przesłuchanie, podczas którego wyjaśnił, że nie miał zamiaru zabójstwa i motywem jego działania była zazdrość.

Prokuratura oskarżyła Pawła W., że działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojej żony, stosował wobec niej przemoc fizyczną i zadawał po całym ciele ciosy nożem i twardym narzędziem. W wyniku kilkunastu ran - w tym twarzy, szyi i klatki piersiowej, kobieta zmarła z wykrwawienia.

W chwili zabójstwa w domu znajdowało się siedmiomiesięczne dziecko, które zostało oddane pod opiekę dziadków. Pod ich opiekę trafiła także 9-letnia dziewczynka, przebywająca w czasie tragedii w szkole.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Monika co ma cyce jak Donice19:18, 14 marca 2019
druga 9 letnia córka ..... a nie dziewczynka ....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij