Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
16.03.2019, 11:26 | czytano: 5167

Zarzut zabójstwa dla nożownika z ulicy Smrekowej

Fot. Piotr Korczak

30-letni Andrzej Ł. z Zakopanego usłyszał zarzuty zabójstwa 72-letniej kobiety i usiłowania zabójstwa jej 76-letniej siostry. Nożownik przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że napadł na mieszkanki ul. Smrekowej w ich domu bez wyraźnego powodu. Sprawca może mieć problemy natury psychicznej.

Po zatrzymaniu Andrzej Ł. nie trafił do aresztu, ale decyzją lekarza został skierowany do szpitala specjalistycznego. - Będzie on, tak jak każdy sprawca zabójstwa, poddawany badaniom psychiatrycznym. Musimy zweryfikować jego stan zdrowia - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami prokurator rejonowa Barbara Bogdanowicz.

Podczas przesłuchania Andrzej Ł. przyznał się do winy i skorzystał z prawa odmowy zeznań. - Wydaje się, że zaatakował kobiety bez powodu. Prawdopodobnie nie było motywu rabunkowego - dodała prokurator.

Przypomnijmy, iż do morderstwa doszło przedwczoraj rano. Ofiary otrzymały ciosy nożem. 72-letnia mieszkanka Zakopanego zmarła, a jej siostra w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali na miejscu 30-letniego mężczyznę, mieszkańca Zakopanego. Podczas zatrzymania był agresywny i pobudzony.

Druga ofiara nożownika nadal przebywa zakopiańskim szpitalu. Ma sześć ran ciętych na ciele. Przeszła już operację. Jej stan lekarze określają, jako stabilny, a rokowania są dobre.

r/
najnowsze informacje
komentarze
joko17:03, 21 marca 2019
A może dopalacze to były, a nie choroba?
leming doskonały10:34, 19 marca 2019
Oszołomy lewackie zliberalizowali ustawę o zdrowiu psychicznym, to i teraz zbieramy tego owoce. Nadmieniam, że rocznie takich niepotrzebnych śmierci z rąk osób psychicznie chorych, w Polsce jest kilka/naście przypadków.
qwe08:58, 19 marca 2019
A przed całym zajściem siostra zabójcy czterokrotnie informowała Zakopiańską policje telefonicznie że coś może zrobić...
https://...
Falownik19:44, 18 marca 2019
Czy to było w czasie testów 5G ?
Z Podhala11:50, 18 marca 2019
Boczek w morde Jeża.
Myślę że myślał racjonalnie skoro planował zabójstwo od dłuższego czasu. Podobno też nie leczył się psychiatrycznie- takie wiadomości podali w radiu. Normalny napewno nie był, ale robienie z niego chorego psychicznie może być przykrywką żeby uniknął więzienia. Szkoda mi tych sympatycznych, spokojnych kobiet, które niczym sobie nie zasłużyły na to, co je spotkało ze strony tego zwichrowanego psychola.
Boczek w morde Jeża17:00, 17 marca 2019
do: z Podchala

jakby wiedział że jest chory to by pewnie był po....m a że nie wiedział to zrobł to co zrobił .
Myslisz że taka osoba mysli racjonalnie ???
tłumaczysz jak dziecku a ono i tak swoje , tylko oddadzł zaamkniety dla takich d***
ol10:02, 17 marca 2019
To dopalacze albo narkotyki,nie róbcie z niego psychola,bo tak najłatwiej uniknąć kary.
Prawda23:47, 16 marca 2019
Kara śmierci by go uświadomiła i nawet jakby leków nie brał.
Z Podhala13:03, 16 marca 2019
Powinien dostać dożywocie. Wiedział że ma nierówno pod deklem, a mimo to odstawił leki. Takich powinno się izolować od społeczeństwa. Zniszczył życie dwóm kobietom, ta druga nawet jak wyzdrowieje nie wróci do normalności. Policja niewiele mogła zrobić po informacji, że dziwnie się zachowuje, ale nie jest agresywny. Znam jednego kierowcę busa, który dziwnie się zachowuje-co nie znaczy,że jest niebezpieczny. Zawinili tu lekarze i matka, bo jak widziała, że odstawił leki powinna żądać jego izolacji,a nie czekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili-po pomoc dzwonili dzień przed tragedią, to już niestety za późno. Szkoda tych starszych, Bogu ducha winnych kobiet.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij