Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
24.03.2019, 16:52 | czytano: 3456

Stypendia dla sportowców przyznają stowarzyszenia, nie Miasto

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Radna Ewa Pawlikowska, wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski w karate zainteresowała się kwestią przyznawania w Mieście stypendiów sportowych.

Na jej pytanie czy w latach 2016-18 były wypłacane takowe stypendia, ile ich wypłacono, za jakie wyniki sportowe, w jakich dyscyplinach i w jakiej kwocie - padła krótka odpowiedź, iż od 4 lat nie są przyznawane takie formy wsparcia dla zawodników. Pomoc organizacjom i klubom przekazywana jest w formie dotacji, a stowarzyszenia już we własnym zakresie mogą przeznaczyć ją na stypendia, czy nagrody.

Do roku 2015 stypendia sportowe za osiągnięte wyniki sportowe były przyznawane na podstawie uchwały Rady Miasta z lipca 2011 r. Od 2016 roku Rada nie rezerwuje już w budżecie nowotarskim środków na ten cel.

s/
najnowsze informacje
komentarze
rodzic10:56, 27 marca 2019
Wstyd Nowy Targu, gminy honorują swoich uczniów stypendiami, wstyd. To miasto schodzi na psy, nawet nie wiedzą, że nowotarscy uczniowie mają osiągnięcia na mistrzostwach Polski , wstyd !!!!
polonus11:57, 25 marca 2019
Czy to ta sama pani ,o której było głośno w Ameryce ,bo była mistrzynią? Czy tylko zbieżność nazwisk?
00708:05, 25 marca 2019
Ta Pani jest MISTRZYNIĄ ŚWIATA, i to wielokrotnie. Zdobył ktoś z Was taki tytuł w życiu? Nawet w spaniu i leniuchowaniu jeszcze najlepsi nie jesteście. Syty głodnego nie zrozumie. Trzeba być w skórze sportowca, który wszystko poświęca dla sportu, a zacne grono przewodniczących, radnych Nowego Targu tylko przychodzi do zdjęć. Nic nie dając młodym ludziom od siebie, za ich prace i zaangażowanie. WSTYD! Co my teraz w NT promujemy? SMOG? Bo na to teraz wszystkie pieniądze idą. Powtórzę to jeszcze setki razy, WSTYD, miasto sportu a STYPENDIÓW brak.
Brawa dla Pani Ewy, mam nadzieję, że będzie dążyć do dobrych zmian. I sportowcy którzy coś osiągają wysokie wyniki, mistrzostwa polski, czy za granicą nas reprezentują, dostaną to na co zasłużyli. A nie dziesięcioligowcy z piłki nożnej, której niestety nie da się oglądać ze względu na zerowy poziom. Tak graliśmy na orlikach 10/20 lat temu, i nikt nam za to nie płacił.
spostrzegawczy22:01, 24 marca 2019
Czy pani radna ma wiedzę na co były przez sportowców wydawane stypendia? No, nieraz lepiej byłoby nie wiedzieć.
-o-o-18:42, 24 marca 2019
@Ja
Widzisz i to jest ta różnica, jeden będzie czekał na dotacje a drugi pracował żeby zapewnić sobie środki na własne zainteresowania etc...

I dla Twojej świadomości, nie miał bym żadnych pretensji do nikogo bo to jest moje życie i ja biorę odpowiedzialność za swoje poczynania i decyzje które podejmuje.
Harnaś18:40, 24 marca 2019
Stypendia dla sportowców ... sam pomysł mnie już przeraża
Ja17:59, 24 marca 2019
-o-o-, podejrzewam, że gdybyś jeździł wybitnie, a nie tak, jak jeździsz, to miałbyś wielkie pretensje, że dotacji nie dostajesz, choć jesteś wybitny.
lb17:45, 24 marca 2019
taaaak? a np druzyna Podhale to tez indywidualna sprawa zawodnikow?
tak sprawa wygląda17:30, 24 marca 2019
Większość przyznawana jest hokeistom, którzy już dostają swoje pensje za wykonywanie zawodu, zabierając tym samym pieniądze młodzieży która uprawia sport "nieprofesjonalnie". Dla niektórych może to i 'marne grosze', jednak wielu z nich reprezentując Podhale musi dokładać ze swojej kieszeni, tak więc byłaby to chociaż lekka rekompensata. Stypendium głównie powinno dotyczyć młodych ludzi, nie hokeistów po 30/40..
-o-o-17:13, 24 marca 2019
Sport to każdego indywidualna sprawa.

Moją pasją jest np: jazda konna i co miasto (czyli mieszkańcy) mieliby mi się dokładać do mojej prywatnej pasji?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij