Poniedziałek, 23 wrzesień 2019, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
02.04.2019, 09:59 | czytano: 3388

Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W miniony weekend tatrzańscy policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował seatem w centrum Zakopanego. Badanie na zawartość alkoholu wskazało 2 promile alkoholu. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, aby mógł wytrzeźwieć, a jego pojazd policjanci odholowali na strzeżony parking.

Następnej nocy policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali 44-latka z Nowego Sącza, który poruszał się po ulicach Zakopanego mercedesem będąc w stanie nietrzeźwości. U kierowcy badanie alkomatem wykazało 2,2 promila alkoholu.

Tej samej nocy na jazdę samochodem po alkoholu zdecydował się 66-latek z Dzianisza. Mężczyzna kierował oplem na ul. Balzera w Zakopanem. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 0,6 promila alkoholu.

Teraz za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości kierującym grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Wysoka grzywna18:32, 3 kwietnia 2019
Co to znaczy "wysoka grzywna"? Ile to jest? Tysiąc, dwa?
50 tysięcy grzywny w możliwych ratach, z opcją jak kredyt, brak spłaty odsetki i ewentualna pucha ze wskazaniem na cięzkie prace kamieniarskie.
Bacioków mandatami nie wystraszycie, te paniska są takie zuchy że im takie kary nie strasne.
Do Z Podhala18:52, 2 kwietnia 2019
Zabierać Prawko i Samochód! Bo bez Prawka też będą jeździć :/
sandacz15:38, 2 kwietnia 2019
ciekawe kiedy na Maniowy przyjadą???
Z Podhala13:01, 2 kwietnia 2019
Jestem za tym żeby za jazdę po pijanemu zabierać dożywotnio prawko. Bo jak ktoś jest tak skrajnie nieodpowiedzialny to wątpię, że kiedyś zmądrzeje. Głupi się urodził i głupi umrze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij