Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Rabka Zdrój i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
02.04.2019, 14:12 | czytano: 6818

Wójt apeluje: "Proszę powstrzymywać się od wszelkich plotek"

Trwają prace nad gazyfikacją Krościenka nad Dunajcem. Wójt Jan Dyda dementuje plotki na temat przyłącza jego domu do sieci gazowej.

– Daję informację wszystkim radnym i proszę o jej przekazanie mieszkańcom, bo są różne zapytania i domysły. Wiecie, jak to jest. Jeden coś powie, drugi doda, a trzeci jeszcze przekręci i później są jakieś niedomówienia. Proszę państwa, jak zauważyliście, prowadzone są prace nad gazociągiem. Do końca maja ma być założona główna linia. Natomiast do listopada ma być ukończony drugi odcinek. Przypominam, jest to główna linia. Nie ma żadnych nitek, przyłączy – poinformował na ostatniej sesji wójt Jan Dyda.

Przypomnijmy, Polska Spółka Gazownictwa podłącza do sieci gazowej sześć gmin w Małopolsce: Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Ochotnica Dolna, Słopnice, Kamienica i Łącko.

– Wiemy o tym, że do 2022 roku ma być zakończony proces podłączenia głównej linii. Jeżeli chodzi o przyłącza, to na pewno będą pomagać gmina i wykonawca. Będą na pewno spotkania z mieszkańcami i dyskusje na temat, które ulice są zainteresowane nabyciem gazu. Proszę powstrzymać się od wszelkich plotek, że już są przyłącza, że już wójt sobie podłączył. Nie wiem, skąd te plotki. Z komina kopci mi się lekko, a gdybym miał gaz, to by mi się pewnie nie kopciło. Proszę sprawdzić. Powtarzam, na pewno będą spotkania z mieszkańcami gminy Krościenko nad Dunajcem na temat przyłączy, proszę się uzbroić w cierpliwość – skomentował wójt.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
pustak00:10, 3 kwietnia 2019
@ Jemioła:
Jeśli węgiel zdrożeje aż do kosmosu to są jeszcze inne, ekologiczne i odnawialne, źródła opału. Dla przypomnienia nadmienię że gaz ziemny wcale nie jest energią odnawialną. Rząd norweski w zeszłym roku sprzedał swoje szyby naftowe na morzu północnym, ponieważ ich utrzymanie i eksploatacja powoli zaczną dorównywać zyskom uzyskiwanym ze sprzedaży gazu. Gaz łupkowy przestaje się opłącać, zważywszy na dewastację środowiska i koszty pozyskiwania. Świat idzie w kierunku energii odnawialnych. Dlaczego wójt Krościenka nie zapytał się swoich mieszkańców jakie jest ich zdanie, tylko odgórnie narzucił im ten gazociąg?
połacion22:59, 2 kwietnia 2019
Wójt to niech lepiej się weźnie za naprawę asfaltu po tych swoich gazownikach bo jak jadę ze zdrojowej na piwo na słowację to mogę sobie zęby wybić bo tak rozwalili nowy chodnik
pustak21:58, 2 kwietnia 2019
@ alee jaja:
Ależ oczywiście! Będzie obowiązywała reglamentacja przy przyłączaniu do gazu. Będą rozlosowywane spośród mieszkańców specjalne talony, które to talony będzie można też sobie załatwić, jak się ma znajomości, tak jak to było z talonami na papę i buty za komuny. A tak zupełnie już poważnie: ten gaz może ludzi wynieść drożej niż jakiekolwiek inne źródło opału. To dostawcy gazu zależy żeby znaleźć jeleni w Krościenku na ten gaz. Robiąc sztuczną sytuację jakoby ten gaz miał w przyszłości być towarem deficytowym narażasz się na śmieszność, ale też i przy okazji działasz na korzyść firmy która na rozprowadzaniu tego gazu będzie zarabiać - im bardziej będziesz chciał/a tego gazu, tym wyżej w przyszłości podniosą Ci jego cenę.
jemioła21:28, 2 kwietnia 2019
pustak, mam nadzieję ze węgiel zdrożeje aż do kosmosu, bo w zimie nie ma czym oddychać
alee jaja17:24, 2 kwietnia 2019
A co wójtowi nie będzie wolno się przyłączyć? To totalna bzdura. Chyba KOD tam jeszcze nie działa .?
pustak16:23, 2 kwietnia 2019
Zapewne wszyscy mieszkańcy Krościenka niczego innego teraz nie robią tylko drobią i przebierają nogami żeby dostąpić tego szczęścia w postaci gazociągu, który za moment może się okazać dużo droższy aniżeli pozostałe nośniki ciepła, bo tak np. było z olejem opałowym przed laty. A prawda jest taka, że mieszkańcy tego gazociągu generalnie nie chcieli, jest to teren wciąż aktywny sejsmicznie i parę lat temu zatrzęsło wszystkimi domami od ruchu górotworu, w Nowym Targu swego czasu na ulicy Waksmundzkiej wyleciał w powietrze cały budynek mieszkalny z powodu wybuchu instalacji gazowej, a co najważniejsze, mamy wiele innych alternatywnych do gazu, odnawialnych źródeł energii. No ale wójt Krościenka się uparł na gaz i nic na to nikt nie poradzi.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij