Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.04.2019, 09:52 | czytano: 2756

Grywałd bez sołtysa. Wsią będzie rządził wójt?

Grywałd został bez sołtysa. Jego obowiązki prawdopodobnie przejmie wójt.

W ostatnią niedzielę w gminie Krościenko mieszkańcy wybierali sołtysów i rady sołeckie. Jednak w sołectwie Grywałd wybory nie odbyły się, bo nie było chętnych do kandydowania.

– Grywałd nie ma sołtysa. Należy ustalić, kto będzie odpowiedzialny za kierowanie sołectwem. Przecież nie można zaniedbać np. funduszu sołeckiego. Myślę, że wójt będzie sprawował tę rolę. Jeżeli tak będzie, to postaram się jak najlepiej wypełniać rolę sołtysa dodatkowo. Bez wynagrodzenia oczywiście – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy
w Krościenku wójt Jan Dyda.

Przez wiele sołtysem wsi był Edward Ponicki. Jednak w tym roku zrezygnował z kandydowania w wyborach. Próbowaliśmy porozmawiać o powodach jego decyzji, ale odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
maverick23:41, 12 kwietnia 2019
Myślę że to w żadnym wypadku nie wójt powinien sprawować tę rolę, tylko ten radny z Grywałdu który miał najlepszy wynik wyborczy w czasie ostatnich wyborów do Rady Gminy. Naprawdę, kto jak kto, ale wójt powinien się zdystansować od tej sprawy, a nie polecać swoją osobę na pełnienie tej funkcji ("bez wynagrodzenia oczywiście", no ale "przecież nie można zaniedbać np. funduszu sołeckiego" - oto macie wójta Dydę w całej okazałości).
sdw21:00, 12 kwietnia 2019
Krótko mówiąc Pieniny się wyludniają. Brak pracy, a z sołtysowania nikt nie wyżyje, dobre dla starych dziadków, którzy i tak mają to wszystko ?? . Stąd się bierze 60% poparcia w wyborach, bo nie ma na kogo głosować.
:/16:42, 12 kwietnia 2019
Tak wspaniała współpraca z mieszkańcami że nikt się nie chce podjąć?Takie czasy tych do gadania i krytykowania dużo tylko tych do roboty nie ma.
Prawdziwek10:04, 12 kwietnia 2019
Wojt napewno bedzie dobrze zarzadzal wsia Grywald, szczegolnie zd przez 4 lata co juz jest na stanowisku to nic dla tej wsi nie zrobil. Nawet drogi zadnej nie wyremontowal nie mowiac o innych inwestycjach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij