Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 72
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 72
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 72
Clouds
17°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 88
Clouds
17°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 74
Clouds
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 72
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.04.2019, 14:00 | czytano: 6773

Nowy dyrektor bierze się za finanse zadłużonego szpitala i zdradza kulisy rządów poprzedniczki

Fot. Piotr Kuczaj

Witold Latusek, nowy dyrektor Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju, jest zaskoczony sytuacją, w jakiej zostawiła mu placówkę była prezes Małgorzata Skwarek. Za niezrozumiałą uznał sytuacje, w których wypłacała sobie ona wysokie wypłaty, podczas gdy szpital był zadłużony.

Informację o sytuacji finansowej placówki Witold Latusek przekazał burmistrzowi i rabczańskim radnym. Powiedział, że sytuacja finansowa szpitala jest dramatyczna. Mimo tego, stwierdził, była prezes pobierała sobie wysokie nagrody, ekwiwalenty i wypłaty. Cześć niezgodnie z prawem - mówił. - Przy zmianie stosunku pracy, z umowy o pracę na kontrakt menadżerski, pani prezes wypłaciła sobie 70 tys. zł ekwiwalentu urlopowego, a potem ukryła to w oświadczeniu majątkowym - poinformował, mówiąc też o innych przypadkach „nietypowych” wypłat.

Wiceburmistrz Małgorzata Gromala dodała, że odchodząc była prezes zostawiła na koncie szpitala 6 tys. zł, a 300 tys. zł do zapłaty do ZUS-u i 200 zł w kasie w gotowości bieżącej. - Ostatnia operacja, jaką pani prezes o 8 rano zrobiła, to wypłata sobie kwoty 9,5 tys. zł z tytułu wynagrodzenia. To są realia, w których zastałem spółkę – stwierdził dyrektor Latusek.

- Problem polega na tym, że w tej spółce nikt niczym się nie przejmował. Tam są dziwne zaległości strukturalne i podległościowe. Jeżeli na 15 pracowników administracji jest 11 kierowników, to pokazuje, że zespoły były 1-2-osobowe. To może się wydawać śmieszne, ale ma to konkretne przełożenie, ponieważ trzeba w takich przypadkach wypłacać dodatki funkcyjny, motywacyjny, inne, dochodzi wysługa lat. Nie ma sensu utrzymywać takiej struktury, gdzie jest kierownik na kierowniku i kierownikiem pogania – stwierdził. - Około 10 kierowników straci dodatki – zapowiedział.

Latusek dodał, że ujawni zarobki w szpitalu. Jego zdaniem, niezrozumiała jest sytuacja, że niektórzy pracownicy administracji w rabczańskim szpitalu zarabiają tyle, co burmistrz Rabki-Zdroju.

r/
najnowsze informacje
komentarze
rab12:08, 27 kwietnia 2019
Przez te poprzednie lata była jakaś opozycja,dlaczego nic nie mówiła,że coś złego się dzieje.Dzisiaj ma przewagę w radzie i nadal nic szczególnego nam nie przekazuje.Czegoś się boją albo muszą kogoś kryć.Lepiej odejdzcie,jak ma być tak jak przez te 12 lat.
wróż18:32, 25 kwietnia 2019
Stara śpiewka nowych ,,lepszych,, dyrektorów,,.Następca jest na pewno jeszcze lepszy:).Pan pewnie 3500 będzie zarabiał na rękę następca pewnie będzie robił za free, następny będzie dopłacał
k15:09, 25 kwietnia 2019
Martwe dusze? To jak ruszą to szambo to ja nie znam płetwonurka który by tam pływał.
klio07:30, 25 kwietnia 2019
Szpital dramatycznie zadłużony,żadnych podwyżek dla pielęgniarek,lekarzy ,salowych a nagrody dla administracji,przerośniętej,bo to poplecznicy kliki prezes i burmistrz.Oprócz tego ,zacznijcie wreszcie mówić o ''martwych duszach''zatrudnionych przez te 2 panie.W szpitalu nikt takich ludzi nie widział a wypłaty i premię były im wypłacane.Czego i kogo się boicie aby my,Rabczanie mieli byśmy się dowiedzieć.Jeżeli,nie powiecie jak było to jesteście w zmowie z tą *** burmistrza,myślę,że lepiej odejdzcie,a nie brońcie poprzedniej ekipy.Oczekujemy,że pieniądze bezprawnie zabrane wrócą do szpitala.Gdzie prokurator?
akbyr19:59, 24 kwietnia 2019
Jak pozostanie ten pan Mecenas to nic dobrego z tego nie wyniknie. Za bardzo związany z p.Małgorzatą i Ewą
Kwik01:43, 24 kwietnia 2019
CBA nie CBŚ się kłania
kobo23:39, 23 kwietnia 2019
To czekamy na ujawnienie zarobkow?
urzędas19:03, 23 kwietnia 2019
A kto dosiadł się do rady? Gromala coś się tam za często przewija .Czy to zbieżność nazwisk ? Pogmerajcie , poszukajcie ...
bronislaw bul18:04, 23 kwietnia 2019
Czas najwyższy rolliczyć te świete krowy
tokisa17:37, 23 kwietnia 2019
Nie podniecajcie się za bardzo, pani Gromala była Wójtem Gminy Podegrodzie, tam przegrała to kolesie przygarnęli ją do Rabki, a wcześnie była zastępcą Wójta w Rabie Wyżnej. Ważne, żeby nic nie robić i mieć stołek. No i oczywiście innych rozliczać.
k17:28, 23 kwietnia 2019
Przecież to cale towarzystwo komuś podlegało. Był nadzór, sprawozdania i zgoda na to żeby taka sytuacja zaistniała.
Pacjent16:55, 23 kwietnia 2019
Każde nie prawidłowości w publicznych szpitalach i innych państwowych urzędach gdzie przemiła pieniędzy jest duży, powinien być kontrolowany przez CBA lub CBŚ. Aby dyrektorzy nie czuli się bez karanie. I to my obywatele powinniśmy takie sytuacje zgłaszać bo to z naszych kochanych pieniędzy te osoby co robią przekręty dostają wypłatę. Tyle mam do powiedzenia.
Skandal16:16, 23 kwietnia 2019
Brawo! Robić porządki!
szary15:43, 23 kwietnia 2019
sami wodzowie, żadnych indian :)
Skoro od samej góry słychać że "nam się należało", to pewnie wzięli sobie do serca i stwierdzili że "nam też sie należało", w końcu mamy takie same żołądki. Przy tej włądzy jakoś nie dziwi mnie żadne złodziejstwo.
lola15:15, 23 kwietnia 2019
Brawo!! tak trzymać, ujawnić zarobki, już mi sie Pan podoba
Czy to zostanie rozliczone ?14:45, 23 kwietnia 2019
Skoro były podejmowane takie decyzje, a niezgodne z prawem. To przecież ktoś ponosi prawną odpowiedzialność, za te czyny. Bo są to czyny kryminalne, karalne z urzędu. Co na to była Rada Nadzorcza, też przecież musiała o tym wiedzieć i zgadzać się z posunięciami Pani Prezes. Sami tez brali z tego tytułu profity. Gdzie była Pani Burmistrz, jej zastępca, Pani Anna z Uzdrowiska, to przecież Oni kierowali tym szpitalem. Panie Latusek, mamy nadzieję, my rabczanie, że sprawa ta zostanie pokierowana do właściwego urzędu śledczego. Liczymy na Pana.
szwindelek14:35, 23 kwietnia 2019
Grubo...
ja14:26, 23 kwietnia 2019
CBŚ będzie miało co robić .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij