Sobota, 25 maj 2019, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
21°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 49
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.04.2019, 10:59 | czytano: 868

Przedsmak 16 Wiosny Jazzowej w Zakopanem - koncert Andrzeja Bachledy (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Za nami prolog projektu Jazzowe Zakopanego, który towarzyszy tegorocznemu festiwalowi Zakopiańska Wiosna Jazzowa. W Czerwonym Dworze wystąpił Andrzej Bachleda Curuś z zespołem.

Miejsce koncertu było nieprzypadkowe. To właśnie Czerwonemu Dworowi tutaj artysta podarował kilka miesięcy temu fortepian, który wykorzystywany jest podczas organizowanych w willi koncertów.

Andrzej Bachleda, syn wybitnego narciarza „Ałusia”, to narciarz - mistrz i reprezentant Francji i Polski, olimpijczyk z Nagano (1998) i Salt Lake City (2002), ale także muzyk. Grał z grupami The Moonflowers, Sansara i Technicolor Orchestra.

W 1998 roku ukazał się jego pierwszy krążek „The Thaw”, a w kolejnych latach następne: „Od Gibraltaru do Tatr” (2005), „Time Ruines” (2008), „Balanga” (2012), „Bitter Tears” (2012), „Andre Bachleda i Billy Cioffi” (2017). W swej karierze wykonywał muzykę zróżnicowaną stylistycznie, łącząc jazz z folkiem, rockiem lat 60. i fusion.

W Zakopanem, repertuar nawiązywał do piosenki francuskiej, muzyki cygańskiej i jazzowej, z charakterystyczną góralską nutą. Muzykowi towarzyszyli Jacques Kuba Seguin na trąbce i Michał Kapczuk na kontrabasie.

pk/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij