Poniedziałek, 19 sierpień 2019, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Zakopane i okolice
Clouds
28°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clouds
27°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clouds
29°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clear
28°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 42
Clouds
28°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Clouds
28°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 44
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.04.2019, 21:48 | czytano: 1397

"Dziecko z dysleksją w szkole" - konferencja naukowa (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina

Już po raz trzeci w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbyła się konferencja naukowa wraz z warsztatami dla nauczycieli i rodziców – tym razem na temat dzieci z dysleksją.

Przybyłych prelegentów i zebrane audytorium powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików mgr Edyta Mikłusiak.

Pierwszy wykład pt. „Neurobiologiczna wiedza a diagnoza i terapia dysleksji” przeprowadziła dr hab. profesor UP Marta Korendo. Po niej swoją wiedzą podzieliła się dr Katarzyna Sedivy-Mączka, która przedstawiła „Techniki terapii dzieci z dysleksją”. Pierwszą część spotkania zakończyła mgr Ewa Paśko wystąpieniem pn. „Prawo oświatowe a dysleksja w szkole”. Opowiedziała także o ofercie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju skierowanej do dzieci, ich rodziców i nauczycieli.

Po przerwie i gościnnym poczęstunku przeprowadzono warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Rodzice mogli poznać najlepsze zabawy i ćwiczenia wspierające dzieci zagrożone dysleksją – o to zatroszczyła się mgr Agnieszka Bala z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju. Natomiast dzięki mgr Dorocie Suchockiej, również reprezentującej ten sam ośrodek, nauczyciele pogłębili swoją wiedzę w jaki sposób realizować zalecenia zawarte w opiniach o specyficznych trudnościach w uczeniu się.

Oprócz wykładów i warsztatów uczestnicy konferencji mogli także skorzystać profesjonalnej konsultacji psychologa, pedagoga i logopedy.

Pierwsza konferencja tego typu w Lipnicy Wielkiej odbyła się w 2016 r. pn. „Wpływ nowoczesnych technologii na rozwój dziecka”. W następnym roku spotkanie nosiło tytuł „Dziecko z autyzmem i zespołem Aspergera w szkole.

Wydarzenie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rabce-Zdroju.

Tekst i zdj. Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij