Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Jabłonka i okolice
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clear
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
06.05.2019, 10:39 | czytano: 3647

Radni mają dość dziur w drogach

Fot. Piotr Kuczaj

Już maj, a pozimowe dziury w drogach na terenie Rabki-Zdroju wciąż straszą kierowców. Miasto ma problem z wyłonieniem wykonawcy, a radni proponują inne, prostsze rozwiązanie.

Problem w tym, tłumaczy burmistrz Leszek Świder, że miasto przeznaczyło na ten cel 120 tys. zł, a jedyna firma, która zgłosiła się na przetarg, chciała ponad dwa razy więcej. A samorząd nie chce przepłacać.

Zdaniem radnych, których cierpliwość się kończy, bo kierowcy coraz głośniej domagają się połatania dziur w drogach, najlepszym rozwiązaniem byłoby zaangażowanie do tego Zakładów Komunalnych. Zdaniem przewodniczącego rady miejskiej Józefa Skowrona, rozwiązaniem byłoby stworzenie grupy ds. łatania dziur przy miejskiej spółce i wyposażenie jej w odpowiedni sprzęt, by mogła ona interwencyjnie łatać ubytki w drogach.

r/
najnowsze informacje
komentarze
bzium16:42, 6 maja 2019
DżejDżejOkocza ta droga to akurat ma 6-7 lat...
Inez14:43, 6 maja 2019
Zły gatunek masy asfaltowej stosowanej jako dywanik,pytanie dlaczego wyjaśniaja Sami robotnicy - jak zrobimy raz a dobrze to dash nam prace w następnym roku ? Coś niesamowitego ? Nie ! To samo robin nawet w krajach ? wysokiej ? demokracji,sytuacja się odwróciła w ostatnich dekadach,teraz nowadays droga w ??komunie? lepsza jakosciowa niż w zgniłym kapitaliźmie,może ludzie płacacy / podatnicy/ pójda po rozum do głowy ?
ol12:58, 6 maja 2019
Skąd oni biorą takie astronomiczne ceny za naprawę dróg? Nawet jak by naprawiali przez tydzień i ekipa była by 5 osobowa to nikt nie da 250.000 tys.Materiał nie jest drogi,a robotnikowi nikt nie zapłaci 5 tys. na dzień.Najlepiej mieć swoją ekipę w komunalnym zakładzie i niech oni zarabiają,bo nie zawsze mają co robić.Komuna!
DżejDżejOkocza11:46, 6 maja 2019
Trzeba pilnować tego co się odbiera i komu się zleca, bo nierzadko materiały, które powinny być użyte do budowy drogi są zamieniane na tańsze lub w ogóle ich nie ma. Jak to jest możliwe, że droga między Gronkowem a Borem, której nawierzchnia ma może 3-4 lata jest już cała popękana i opada na poboczach? Kto bierze kasę za to żeby wybierać najtańszych wykonawców i kto bierze kasę za to żeby ich w ogóle nie kontrolować na żadnym etapie prac ?
Fbb111:19, 6 maja 2019
Na drodze wojewódzkiej w miejscowości Raba Wyżna, zaczynając od nowo otwartego sklepu w stronę granicy z Rokicinami jest odcinek gdzie jest dziura na dziurze. Raczej nie ma widoków na to, żeby urzędnicy z województwa tym zajęli się.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij