Poniedziałek, 23 wrzesień 2019, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Jabłonka i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
09.05.2019, 15:06 | czytano: 6391

Klikuszowa: obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Fot. KPP Nowy Targ

Na zakopiance w Klikuszowej, dzięki pomocy przypadkowego kierowcy, policjanci zatrzymali 27-letniego, nietrzeźwego mieszkańca Nowego Targu, który siedział za kierownicą samochodu renault.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 18.00 na drodze krajowej nr 47 w Klikuszowej. - Kierowca, który nas o wszystkim zawiadomił, jechał swoim samochodem w kierunku Nowego Targu. Z przodu „zygzakiem” jechał samochód osobowy marki Renault co wskazywało, że kierujący może być pod wpływem alkoholu relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Mężczyzna o całej sytuacji powiadomił dyżurnego nowotarskiej komendy. Kiedy renault otarł się o barierki, zgłaszający nie miał już wątpliwości, wyprzedził go i zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę.

W samochodzie jechały trzy osoby. Kierowca i jeden z pasażerów próbowali uciekać, jednak po chwili kierujący wrócił na miejsce. Pasażer siedzący na tylnej kanapie spał i początkowo nie był nawet świadomy tego co się dzieje.

Po chwili na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy i wylegitymowali kierującego renault, którym okazał się 26-letni nowotarżanin. Badanie jego trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila. Pojazd został odholowany na koszt właściciela na parking strzeżony.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości (tj. art.178a§1 k.k.) grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

- Godną do naśladowania postawą i zdecydowaną reakcją wykazał się mieszkaniec gminy Nowy Targ, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i przekazał go w ręce funkcjonariuszy - dodaje mł. asp. Dorota Garbacz.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Brawo dla Pana!11:19, 10 maja 2019
Super, że są jeszcze ludzie, którzy reagują na takie, czy podobne zdarzenia a nie chowają głowy w piasek i udają, że nic nie widzą i nie słyszą.
Ciekawy11:09, 10 maja 2019
Zwykły obywatel uprawniony do zajeżdżania drogi???
4you09:01, 10 maja 2019
Brawa dla Pana!!!! Szanuje takie. Osoby fest!!!! To dbanie o życie swoje jak i innych!!!!! Kary za taką jazdę powinny być wyższe, żeby taki debi****już na prawdę nie wsiadł po pijaku!!!
***07:47, 10 maja 2019
Brawo!!!
Ciężkie czasy06:09, 10 maja 2019
Do czego to doszło. Kiedyś takich to ostrzegano gdzie stoi policja, by tam nie jechali. Teraz jeden drugiego do aresztu łapie :)
nowotarżanka19:21, 9 maja 2019
Brawo, brawo, brawo dla Pana, który zainterweniował. Super postawa!
Nowotarżaka16:20, 9 maja 2019
Brawa dla kirowcy za odwagę. Narazil przecież swoje życie i swój samochód. Tacy odważni obywatele powinni być nagradzani. Szacun.
Mecenas16:14, 9 maja 2019
siedzieć za kierownicą to sobie mógł. Jeśli kierował samochodem to już źle
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij