Środa, 22 maj 2019, Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Rabka Zdrój i okolice
Rain
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
14°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.05.2019, 12:58 | czytano: 3313

Rezygnacja wiceprzewodniczącego

Radny Piotr Miśkowicz złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Gminy Łapsze Niżne „na znak protestu i solidarności z radnymi”.

Ostatnia nadzwyczajna sesja Rady Gminy Łapsze Niżne została zwołana na wniosek wójta Jakuba Jamroza w sprawie zatwierdzenia w budżecie zmian, które umożliwią wykorzystanie dotacji w wysokości 1 mln zł na remont trzech dróg w gminie.

Radni dostali pisma w formie zaproszeń na sesję. Również próbowano poinformować ich telefonicznie. Jednak niektórzy radni nie byli zadowoleni z tego, w jaki sposób dostali informację o zwołaniu nadzwyczajnej sesji. Radny Miśkowicz zaznacza: - Nie było żadnych prób kontaktu czy to ze mną, czy pozostałymi radnymi z komitetu Lepsze Jutro.

Dlatego zdecydował się zaprotestować. – W dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Gminy Łapsze Niżne na znak protestu i solidarności, bo, panie przewodniczący, w poniedziałek był telefon, że będzie sesja w czwartek, a to było tylko do części radnych. Natomiast pozostała część radnych dowiedziała się we wtorek w godzinach popołudniowych. Na znak solidarności i protestu, że nie traktujecie radnych równo, tylko są równi i równiejsi, składam rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego – poinformował na sesji Piotr Miśkowicz.

Przewodniczący rady Zdzisław Majerczak stwierdził, że wydał polecenie, aby wykonać telefon w tej sprawie do radnych, ale nie wszyscy odebrali i tak było w przypadku wiceprzewodniczącego.

– Cieszę się, że wszyscy w zdrowiu dotarliście na sesję. Nierzadko wszyscy musimy przekładać swoje zaplanowane spotkania. (…) Sesja nadzwyczajna rządzi się tymi prawami, że niestety czasem trzeba ją zwołać z dnia na dzień. Otrzymaliście państwo zawiadomienia na piśmie z wyprzedzeniem dwudniowym, co w mojej ocenie jest wystarczające. Mogliście to sobie tak przeorganizować, że jesteście. W związku z czym nie do końca rozumiem takie podejście. Sesja nadzwyczajna zwoływana jest w bardzo krótkim i szybkim terminie. Takie praktyki były w przeszłości. Jeżeli temat wymaga natychmiastowego podjęcia, to tak się państwa zawiadamia – dodał wójt.

Przewodniczący rady zwrócił się z prośbą, aby nie dopatrywać się złośliwości, ponieważ nie miał zamiaru niczego utrudniać radnym.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
zatroskany21:05, 17 maja 2019
Oj co prawda to prawda, to ciekawa Gmina chyba drugiej takiej niema.Co się tam dzieje z Wójtem Radą? trudno się połapać do czego to wszystko zmierza.Społeczeństwo też jest podzielone,panuje znieczulica i mamy to co mamy.Prawdopodobnie Gmina tonie w długach takie są wpisy na tej stronie sam się pogubiłem i nie wiem????gdzie jest prawda a gdzie fikcja.Kto ma rację a kto jej niema,Ten gniewa się na Tego a Tamten z kolei na... Tamtą.Ten składa rezygnację,Tamten nie może pełnić funkcji jednym słowem kabaret..........
Felicyta20:08, 16 maja 2019
Oni wszyscy są dobrzy jeden wart drugiego
Mam na myśli tego niby wójta i ten wiceprzewodniczący cały
Ja bym im obu podziękował - materialiści jedni
postronny obserwator19:22, 16 maja 2019
Bond stwierdzam,że to nie mieszkańcowi lecz Tobie potrzebny jest słownik nie orograficzny lecz on się nazywa ORTOGRAFICZNY -inteligencie za 3 grosze.
sorry16:36, 16 maja 2019
wies....a kto ma nadzór nad szkołami? ksiądz proboszcz chyba nie..jeśli ta klika jak twierdzisz podejmie decyzje i właśnie Kuratorium to zatwierdzi no.... to będzie pozamiatane kapujesz???? Ja tu nie zwalam winy na Kuratorium, cierpliwości kłopoty dopiero się zaczynają z reformą szkół a zwłaszcza na terenie tej Gminy bo do tego czasu jeszcze nic nie zrobili w tym temacie, ani Rada ani Wójt. Myślę że się jasno wyrażam i będę dobrze zrozumiany.Poczekajmy do września bez emocji ..............
Mieszkaniec gminy13:42, 16 maja 2019
Niech jeszcze pan prelich z Frydmana zrezygnuje bo raczej nie wie o co mówi a poza tym pewno funkcje w straży i w radzie gminy a według przepisów jedna osoba nie może być na owych stanowiskach jednoczesnie.
wies10:03, 16 maja 2019
sorry .. a co ma kuratorium do zamykanaia małych szkól możesz mi wytłumaczyc to decyzja wójta i jego kliki a nie zwalaj na kuratorium
Przedszkolak by się zorientował09:30, 16 maja 2019
Znam Piotrka. Rzeczowy i pracowity człowiek, a jeżeli tak zrobił, to znaczy, że nie chciał uczestniczyć w jakiś dziwnych przepychankach. Warto być przyzwoitym. Trzymaj się Piotrek. Widać, że są radni "lepsi" do których się dzwoni, i "gorsi" (akurat trafiło na tych z opozycji), których "przypadkiem pominięto" w poinformowaniu o planowanej sesji.
mieszkaniec08:55, 16 maja 2019
Bond...myślałem że Twój wpis nie jest wart zainteresowania z mojej strony,ale powiem grzecznie.....boli prawda,boli prawda co.Co się tyczy inwestycji bez urazy,ale ja wiem w co mam inwestować.
Bond22:36, 15 maja 2019
Do @mieszkaniec: zainwestuj w słowniczek orograficzny.
maverick20:57, 15 maja 2019
@ Gilda:
Niczego nie dostaje. Gmina, owszem, otrzymuje środki na działania własne, ale to są pieniądze z podatków obywateli tej gminy, a więc jest to redystrybucja a nie dawanie prezentów, nikt nikomu niczego nie daje, ani też nikt niczego od nikogo nie dostaje na piękne oczy.
sorry20:16, 15 maja 2019
Kisiel...człowieku co ma droga w Niedzicy z reformą oświaty?zapytam inaczej po męsku,co ma oko z d..ą no co? Jeśli Kuratorium Oświaty podejmie decyzję o likwidowaniu małych szkół to koniec. Nie będzie ratunku to tyle w tym temacie. A tak na marginesie możesz się nie w........ć w sprawy Niedzicy możesz? A co do Radnego p. Piotra złożył rezygnację to jego sprawa,jeśli uważa że wyjdzie na tym lepiej to życzę powodzenia...Kisiel postaraj się myśleć logicznie,kto przy zdrowych zmysłach odrzuca milion zł.i nie wciskaj kitu ludziom,którzy potrafią myśleć sensownie.Riposta moja była by druzgocąca ale moderator może nie zezwolić na wydrukowanie.
adi18:31, 15 maja 2019
remont drogi w niedzicy za 2000000 i wszystko pojdzie w dług moze by tak w kacwinie łapszach trybszu cos radni zrobili ale chyba nic z tego co bezradni z wyzej wymieninych wsi
mieszkaniec17:47, 15 maja 2019
Mikoś....ja wiem z czego zrezygnował Radny i powiem...bez żalu z mojej strony. Tego jak i od kogo dzwonią nie wiem i mało mnie to interesuje.Rada powinna być Radą a nie zbieraniną ludzi chętnych do robienia zamętu a tak jest w tej Radzie prawda? Wydaje się że jest gorzej jak minionej kadencji no cóż mogę się mylić skoro takie masz zdanie na temat mojego wpisu.....
Kisiel17:26, 15 maja 2019
gilda:
Nie Pani nam wybierała radnego i nie Pani nam będzie GO wybierać!! Droga w Niedzicy kosztem reformy oświaty!! O to w tym chodzi......zamkniemy szkołę w Trybszu, Łapszance czy Wyżnych bo se ktoś źle wniosek złożył i zamiast przebudowy drogi mamy remont.......

PS: A tak już na marginesie Piotrek nie złożył rezygnacji z powodu drogi, czy czasu, tylko tak jak pisze Mikoś.
gilda16:11, 15 maja 2019
Sprosowanie. To był Pan Miśkowicz a nie Majerczak. Przepraszam za błąd.
gilda16:06, 15 maja 2019
Ludzie!!! Opamiętajcie się!!! Gmina dostaje milion na remont dróg a Wielce wielmożny zastępca przewodniczącego rady składa rezygnacje. Przecież to jest pomoc dla gminy!!! Ile chciał mieć czasu aby dojechać na posiedzenie? Tydzień? Jak nie ma czasu niech złoży mandat i po sprawie. Łaskę robi że przyjedzie na posiedzenie. Wstyd Panie Majerczak! Zapamiętamy przy następnych wyborach!!! Czekam na rezygnacje!!!
Mikoś15:59, 15 maja 2019
Mieszkaniec:
Radny złożył tylko rezygnacje z funkcji wiceprzewodniczącego.....A nie z mandatu radnego.....
Po drugie dziwnym trafem dodzwonili się do radnych od Wójta, a do opozycji wcale nie dzwonili.....
swoj14:18, 15 maja 2019
i tak zawsze jest z tym wojtem tylko niedzica i niedzica gmina tonie w długach a inni radni nic nie maja do powiedzenia tylko raczki dzwigaja katastrofa
mieszkaniec14:01, 15 maja 2019
A to się Radny napracował.... napracował..... laptop mu się spalił i polityk składa rezygnacje. Niestety tak to bywa jeśli ma się wybujałe ego.Ciekawa sprawa,...kto będzie winny???czy znowu okaże się że kowal zawinił a cygana powieszą? No a co z resztą polityków no.... właśnie z tej górnej pułki???? Czy może arogancja w tej radzie będzie kwitła nadal kolejne lata? pytań wiele odpowiedzi?????brak.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij