Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.05.2019, 17:23 | czytano: 6035

Budowa skrzyżowania ulic Św. Anny i Grel - sprzeczne informacje

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. - W imieniu zdeterminowanych i zdenerwowanych mieszkańców w moim okręgu, proszę pana burmistrza o jednoznaczne, jasne stanowisko Powiatu Nowotarskiego i Gminy Miasto Nowy Targ w sprawie rozwiązania tego "węzła gordyjskiego" jak trafnie to pan zdefiniował - zwrócił się do Grzegorza Watychy radny Lesław Mikołajski.

Jak tłumaczy radny - dezorientacja wynika z faktu, iż burmistrz zapewnił radnego, że przebudowa skrzyżowania została ujęta na pierwszym miejscu w opracowanym przez starostę nowotarskiego w styczniu br. projekcie dokumentu Kierunki Rozwoju Infrastruktury Drogowej w Powiecie Nowotarskim na lata 2019/2023. 'W ramach tych działań zostaje opracowana kompleksowa dokumentacja projektowa umożliwiająca realizację tak kluczowego dla komunikacji miasta zadania" - wyjaśniał Grzegorz Watycha.

- Taką optymistycznie brzmiącą informacje przekazałem zainteresowanym mieszkańcom. Tymczasem na ogrodzeniu działki miejskiej na Grelu, została wywieszona odpowiedz starosty Krzysztofa Fabera do adwokata Szymona Golińskiego pełnomocnika P. Lejów z dn. 26 marca 2019 r, w której została zawarta informacja że "sprawa została przedstawiona na posiedzeniu Zarządu Powiatu Nowotarskiego w dn. 26.03.2019. W imieniu Zarządu wyjaśniam, iż aktualnie Powiat Nowotarski nie proceduje inwestycji drogowej pod nazwą „rozbudowa skrzyżowania ul Św. Anny z ul. Grel” podpisał Starosta Nowotarski Krzysztof Faber". Mamy więc dwie całkowicie sprzeczne ze sobą informacje w tej samej sprawie. Proszę o ostateczne określenie terminu realizacji tego zadania. Mam nadzieję, że takie wspólne stanowisko zostało wypracowane - apeluje do burmistrza radny Mikołajski

W odpowiedzi Grzegorz Watycha przesłał radnemu kserokopie dokumentu dotyczącego rozwoju infrastruktury drogowej w powiecie nowotarskim, w którym faktycznie inwestycja jest ujęta. Oto ten dokument: Kierunki rozwoju infrastruktury..."

Inwestycja jest o tyle pilna, że budowana jest nowa droga łącząca Grel z Niwą. To sprawi, iż ruch w tej części Miasta znacznie się powiększy, a dotychczasowe skrzyzówanie należy do niebezpiecznych. Dodatkowo Urząd miasta jest w sporze z właścicielami jednej z nieruchomości w tym rejonie, co skutkuje sprawami sądowymi, grodzeniem dzialek, czy utrudnianiem prac związanych z poprawą nawierzchni.

s/
najnowsze informacje
komentarze
opzz07:46, 20 maja 2019
Ta władza w mieście nic nie potrafi zrobić i nic nie robi. Hala lodowa miała być to się okazało być ściemą i były tylko ładne obrazki. Miało być nowe skrzyżowanie na Grelu i podobnie skończyło się na gadaniu. Dramat!
mieszkaniec22:10, 19 maja 2019
Ruch jednokierunkowy to jedyne rozwiazanie,
???21:51, 19 maja 2019
No to się dogadali. Może trzeba Burmistrzu pogadać ze Starostą, a nie tylko w jakies dziwne papiry zaglądać. Dla Nowego Targu też jest strategia, ale czy kiedykolwiek i w takim wymiarze będzie ona realizowana?
Major20:13, 19 maja 2019
Pisssz czy jak ci tam,chyba w nogach śpisz i gazetą się przykrywasz
A119:40, 19 maja 2019
Rozwiązanie jest proste, wprowadzić ruch jednokierunkowy!!
pisssz19:24, 19 maja 2019
Wszystko blokuje pani radna z grela
Z Grela19:07, 19 maja 2019
Jeżdżę tam non stop i teraz w sezonie martwym ruch i tak jest spory , objazd na sw. Anne a w zasadzie juz wjechanie na zakopianke graniczy z cudem. Dlaczego tam nie postawiono świateł jak w Poroninie, czy Bialym Dunajcu aby mogliśmy z Grela wyjechać??... zbliża się sezon mam nadzieję że ktoś o tym pomyślał, a jak nie no bedziemy stać , i stać i stać aż do wieczora
Grelczanin18:45, 19 maja 2019
A Lester sie tam telo naprodukował?
ONE WAY17:39, 19 maja 2019
Chyba jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w NT jeśli chodzi o ruch drogowy. To i tak wielkie szczęście, że nikt na tym fatalnym skrzyżoeaniu poważnie nie ucierpiał (a może mam kiepskie informacje?) Miejmy nadzieję, że w końcu da się ten problem rozwiązać.
grelok17:34, 19 maja 2019
Tak to jeden pieniacz wodzi za nos Miasto, Powiat i Nadzór Budowlany. Żaden z tych organów nie wykazuje się stanowczością w egzekwowaniu prawa. Czas zrobic z tym porządek Panie Burmistrzu i Panie Starosto. raz i na zawsze. Dla bezpieczeństwa i wygody tysięcy użytkowników tej drogi.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij