Niedziela, 26 styczeń 2020, Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Rabka Zdrój i okolice
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Mist
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Zła
23.05.2019, 18:20 | czytano: 10987

Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu nowotarskiego

Fot. Piotr Kuczaj

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu ogłosiło po południu stan pogotowia przeciwpowodziowego. W związku z opadami deszczu, na rzekach i potokach utrzymuje się wysoki stan wód.

Potok Czarny Dunajec w Nowym Targu i rzeka Raba w Rabce-Zdroju (na zdjęciu) przekroczyły stan ostrzegawczy, a rzeka Białka w Trybszu ma stan alarmowy.

Na razie nie ma informacji o podtopieniach. Strażacy wyjeżdżają do pojedynczych przypadków zalań piwnic czy posesji. Według synoptyków, deszcze padać ma do jutra, ale opady nie będą intensywne. Prognozy mówią też o burzach. Burze są groźne, bowiem nagłe ulewy mogą szybko podnieść poziom wody w małych potokach, a te mogą wylać.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Szuwarek07:56, 24 maja 2019
Na zdjęciu jest pokazana Poniczanka wpadająca za mostem do Raby.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij