Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.05.2019, 17:36 | czytano: 3914

Telefon od fałszywego policjanta

Fot. KPP Zakopane

Zakopiańscy policjanci zostali poinformowani, że do mieszkanek powiatu tatrzańskiego telefonował dziś mężczyzna, który przedstawiał się jako funkcjonariusz policji z Nowego Sącza.

Rzekomy policjant informował o zagrożonych pieniądzach na koncie bankowym swoich rozmówczyń. Namawiał swoich rozmówców do wypłacenia gotówki z banku i przekazania jej „policjantowi” celem uchronienia pieniędzy przed kradzieżą. Miałoby to również pomóc w złapaniu oszustów.

- Jest to typowy przykład usiłowania dokonania oszustwa metodą „na policjanta” - przypomina asp. szt. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Przypominamy, że policjanci nigdy nie kontaktują się telefonicznie w takich sprawach, nie informują osób postronnych o prowadzonych operacjach, nie proszą o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. Zwracamy się z apelem o szczególną czujność również do osób mieszkających ze swoimi babciami lub dziadkami. Często to one mogą zauważyć niepokojące zachowanie i w porę zapobiec przekazaniu pieniędzy oszustom.

KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
ian.06:59, 25 maja 2019
dziwne rzeczy sie dzieja nie takich namierzaja a tu tylko ostrzezenia i tak na okolo szkoda ze do mnie nie zadzwoni ...
naiwnych nie brak20:40, 24 maja 2019
Naiwnych nie brakuje mimo tylu ostrzeżeń
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij