Niedziela, 25 sierpień 2019, Imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji
Zakopane i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Clouds
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Clouds
29°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Clear
27°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 57
Clouds
30°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Clouds
30°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
24.05.2019, 22:09 | czytano: 1463

W niedzielę wybory do Europarlamentu 2019. Od północy - cisza wyborcza

UMWM

Dobiega końca kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W niedzielę, 26 maja wybieranych będzie 52 polskich posłów do Europarlamentu. Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli w sobotę o północy.

Cisza wyborcza trwa do momentu zakończenia głosowania, a więc do 21:00 w niedzielę 26 maja. O tej godzinie zamknięte zostaną wszystkie lokale wyborcze.

Prosimy Czytelników, by uszanowali prawo i powstrzymali się w tym czasie od agitowania, czy promowania kandydatów oraz ugrupowania - w komentarzach.

W naszym okręgu do zdobycia jest 7 mandatów. Obecnie europosłami z regionu są Róża Thun (PO), Bogusław Sonik (PO), Ryszard Legutko (PiS), Edward Czesak (PiS), Beata Gosiewska (PiS), Czesław Siekierski (PSL) i Stanisław Żółtek (Partia PolEXIT, startował z list Nowej Prawicy).

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 26 maja w godzinach 7.00–21.00.

Aby zagłosować w lokalu wyborczym, należy się wylegitymować dokumentem tożsamości ze zdjęciem: dowodem osobistym lub paszportem. Otrzymamy wówczas jedną kartę do głosowania, na której będą umieszczone listy kandydatów, zgłoszonych przez komitety wyborcze.

Wypełniając kartę do głosowania upewnijmy się, że znak „x” postawiony jest w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Tylko taki głos będzie ważny. Kartę z oddanym głosem wrzucamy do urny wyborczej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

red/
najnowsze informacje
komentarze
Wiadomo20:54, 25 maja 2019
Szczęść Boże.
106:50, 25 maja 2019
Już niemoge się doczekać,będe głosował po raz pierwszy ja i moja żona, a mamy juz 30 lat i jestesmy z innego wojewodztwa
/.../
baciok@22:58, 24 maja 2019
Dzień Świra Marka Koterskiego.
. Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza! (Debata polityków w parlamencie)
maverick22:22, 24 maja 2019
Trzęsienia sceny politycznej w wyniku tych wyborów w Polsce nie będzie. Polska to kraj stabilny w porównaniu z Wielką Brytanią - sam się dziwię że coś takiego mi się pomyślało, ale tak jest faktycznie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij