Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Jabłonka i okolice
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
-0°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 82
Snow
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
29.05.2019, 15:02 | czytano: 8557

Policyjny pościg za złodziejem w Szaflarach

Fot. KPP Nowy Targ

Nowotarscy policjanci po pościgu zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Okazało się, że jest poszukiwany, a na swoim sumieniu ma wiele kradzieży.

W poniedziałek tj. 27 maja br. wieczorem w Szaflarach policjanci zauważyli samochód seat, który jechał bez włączonych świateł. Kiedy dali sygnał kierowcy do zatrzymania się, ten przyspieszył i pojechał dalej. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za uciekinierem. Podczas ucieczki kierowca seata nie reagował na polecenia zatrzymania, po czym wjechał na polną drogę, gdzie został zatrzymany. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki 48-latka. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia zaległej odsiadki. Zatrzymany nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, a w ostatnim czasie ukrywał się.

Jak się później okazało, 48-latek na swoim sumieniu ma wiele kradzieży na terenie Nowego Targu i Rabki-Zdrój. Tylko w okresie ostatnich dwóch miesięcy ukradł ze sklepów m.in. myjkę ciśnieniową, laser liniowy, dalmierz laserowy i różne narzędzia. Dwukrotnie nie zapłacił też za zatankowane paliwo. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 7 tys. złotych. Dodatkowo w okresie ostatnich sześciu miesięcy ukradł pięć akumulatorów, dwie felgi aluminiowe, odzież, alkohol, klucz pneumatyczny i głośniki. Łączna wartość wówczas skradzionych rzeczy to ponad 6 tys. złotych.

Wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Następnie zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie za kratkami spędzi następnych kilka lat. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kradzież grozi mu dodatkowa kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Dzesika09:00, 30 maja 2019
Każdemu wedle zasług, nie żal mi takich ludzi....
Bond18:05, 29 maja 2019
Nie dadzą mu żadnej roboty, ale będzie miał stres jak mu mydełko pod prysznicem spadnie na podłogę :-)
jaga217:28, 29 maja 2019
Wreszcie mu dadzą jaką robotę to dopiero będzie kara
fbb115:43, 29 maja 2019
Brawo Policja!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij