Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Nowy Targ i okolice
Rain
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 25.74 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.05.2019, 19:00 | czytano: 1843

1 lipca w Poroninie zacznie działać Straż Gminna

Na razie poszukiwany jest komendant. Jednego strażnika gmina już ma. Wraz z rozpoczęciem wakacji nadzorem nad utrzymywaniem porządku, ładu i dbałością o środowisko, zajmie się powołana właśnie decyzją Rady Gminy w Poroninie straż gminna.

Pomysł władz Poronina uzyskał już akceptację Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Jak wspominała podczas sesji Anita Żegleń, wójt gminy, samorząd nie do końca był zadowolony z dotychczasowej pracy strażników, którzy pracowali nie tylko na terenie poroniańskiej gminy, ale również Kościeliska. Jak twierdziła, głównym problemem była logistyka. W dodatku, po utworzeniu własnej jednostki, gmina jest w stanie zaoszczędzić nawet 30 tys. zł.

Gmina Poronin rozwiązała więc umowę z Kościeliskiem na wspólne prowadzenie straży gminnej. Do tej pory poroniańska gmina współfinansowała istnienie Straży Gminnej w Kościelisku. Rocznie na ten cel wydawano blisko 190 tys. złotych.

- Nie byliśmy do końca zadowolenie z pracy straży gminnej, która działała jednocześnie w Kościelisku i na terenie Poronina – mówi wójt Anita Żegleń. – To wiązało się przede wszystkimi z różnymi problemami logistycznymi. Straż gminna będzie funkcjonowała teraz w formule komendant i jeden strażnik gminny. Ten drugi przejdzie do nas z właśnie z wspólnej straży w Kościelisku. W utworzeniu nowej straży gminnej chodzi nam przede wszystkim o funkcjonalność strażników i efektywną pracę na naszym terenie.

Gmina znalazła już miejsce na siedzibę straży gminnej, teraz musi jeszcze zakupić samochód.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
altera22:24, 2 czerwca 2019
może i straż w NT nie była najlepsza ale jej likwidacja to był błąd, zima chodniki nie ośnieżone, nikt nie pilnuje, jest ślisko czasami nie ma jak przejść, latem pełno śmieci na trawnikach, może i nie byli idealni ale lepsza byłaby ich reorganizacja niz likwidacja
marek13:34, 2 czerwca 2019
Na dwóch pracowników potrzebny komendant?
Aśka16:51, 1 czerwca 2019
Darmozjady już w Nowym targu były i sie nie sprawdziły - nigdy więcej darmozjadów
Wojtek20:02, 31 maja 2019
Koniecznie powołać Straż Miejską w Nowym Targu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij