Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Clouds
23°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Clouds
24°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Clear
25°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 44
Clear
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 64
Clouds
22°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 46
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.06.2019, 14:34 | czytano: 10912

Pielgrzymka Sursum Corda idzie Drogą Papieską (zdjęcia)

Rano z zakopiańskich Krzeptówek wyruszyła do Ludźmierza 22. Pielgrzymka Sursum Corda. Upamiętnia ona przejazd papieża Jana Pawła II przez podhalańskie wsie w 1997 roku.Pielgrzymi idą trasą przez Kościelisko, Gubałówkę, Furmanową, Ząb, Bustryk, Sierockie, Bańską Wyżną, Bańską Niżną, Szaflary, Maruszynę i Ludźmierz. Na zakończenie o godz. 18:00 wezmą udział w mszy świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej na papieskim ołtarzu polowym.Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Jemu zależy na Was". Pielgrzymki modlą się i śpiewają. Przemierzając kolejne miejscowości są serdecznie witani przez mieszkańców i księży, którzy błogosławią ich i kropią wodą święconą. Na idących czeka również poczęstunek przygotowany przez mieszkańców i lokalne organizacje.

oprac. r/ zdj. i video Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Celnica13:50, 3 czerwca 2019
Uwielbiam pielgrzymki, ponieważ dają mi uduchowienie ale też dobrze się tak przewentylować, przespacerować raz na rok i popodziwiać widoki. W tłumie trafiają się też bardzo interesujący kandydaci na znajomość na poziomie. Cenią w kobiecie wrażliwość, religijność i są w stanie dać też kobiecie wielopoziomowe wsparcie. Każdy zasługuje na miłość, nawet jeśli metryka już zaawansowana, odrost czasem zdradza siwiznę, a zmarszczka to tu, to tam.
mm13:38, 2 czerwca 2019
coś mało tych zdjęć
Ministrant08:36, 2 czerwca 2019
Tylko tam koło plebani uważać na dzieci żeby się nie oddaliły
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij