Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
04.06.2019, 09:11 | czytano: 2501

Optymistyczny "Raport o stanie Miasta za rok 2018"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. "Analizując sytuację społeczno-gospodarczą należy stan Miasta ocenić pozytywnie", a "opracowany materiał wskazuje na to, że władze samorządowe podejmują nieustanne działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju oraz poprawy stanu środowiska z myślą o przyszłych pokoleniach" - czytamy w podsumowaniu "Raportu o stanie Miasta Nowy Targ za rok 2018".

Przedstawiony przez burmistrza dokument obejmuje podsumowanie realizacji programów, strategii, uchwał i budżetu obywatelskiego. Raport podzielony jest tematycznie na takie działy jak: charakterystyka Miasta, demografia, samorząd lokalny, miejskie jednostki organizacyjne, finanse, gospodarka przestrzenna, Strategia Rozwoju Miasta, Strefa Aktywności Gospodarczej, Gminny Program Rewitalizacji Miasta, założenia do Planu Zaopatrzenia w Ciepło, Energię Elektryczną i Paliwa Gazowe, Budżet Obywatelski, Gminny Program Opieki Nad Zabytkami, Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, rynek pracy, mienie komunalne, inwestycje, komunikacja i transport, edukacja, pomoc społeczna, kultura, sport i rekreacja, promocja Miasta, współpraca krajowa i międzynarodowa, organizacje pozarządowe, czy bezpieczeństwo publiczne.

Burmistrz Grzegorz Watycha pisze o tym, że Nowy Targ jest w dobrej kondycji finansowej. "Spłacamy stopniowo zadłużenie, a dochody również rok rocznie rosną, choć w sytuacji dodatkowych zadań nakładanych na samorządy istnieje ryzyko ograniczenia możliwości inwestycyjnych i wzrostu wydatków bieżących".

- Wyrażam przekonanie, że dla nowotarżan zainteresowanych Miastem Nowy Targ lektura "Raportu" okaże się interesująca i przydatna, tym bardziej że wkraczamy w kolejny okres z nową Strategią Rozwoju Miasta na lata 2019 –2023 z perspektywą do roku 2030. Opracowany materiał wskazuje na to, że władze samorządowe Miasta podejmują nieustanne działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz poprawy stanu środowiska z myślą o przyszłych pokoleniach - podsumowuje burmistrz.

Nad raportem, który znajduje się na stronie Urzędu Miasta (do przeczytania tutaj.) przeprowadzona zostanie debata z udziałem radnych, ale i mieszkańców. Odbędzie się ona podczas sesji Rady Miasta - 24 czerwca.

Nie jest to jednak takie proste, bowiem mieszkańcy nie mogą występować jedynie w swoim imieniu, ale muszą reprezentować kilkadziesiąt 50 osób.

Najpóźniej do 23 czerwca należy przedstawić przewodniczącemu Rady Miasta pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie wraz z zebranymi podpisami należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasa - pokój 001.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Czy na pewno jest powód do dumy ?19:35, 7 czerwca 2019
Zadłużenie Miasta na dzień 31.12.2018 r. wynosi 30 023 038 zł, w tym:
- z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji kwota 28 608 038 zł,
- z tytułu zaciągniętych pożyczek kwota 1 415 000 zł.
Barbara Wiśnia13:21, 7 czerwca 2019
Wszystko jest takie piękne i wspaniałe, nie mogę uwierzyć że w tak krótkim czasie władza zrobiła tak dużo wspaniałych rzeczy. W ciągu 3-4 lat to zupełnie inne Miasto i miejsce do życia. poprawiła się stan powietrza, kultura wzbiła się pod niebiosa, hokej gra na 500 tysięcy. Szkoły kwitną i budują sale. Lodowisko i MOK do dwóch lat będą stały w pełnym majestacie.Wieże widokowe się budują, ścieżki, lotnisko. Dużo miejsc pracy, ucięte układy układziki i kolesiostwo. Wspaniale, jestem pod wrażeniem i jestem szczęśliwa. Dziękuje
Największy szkodnik23:00, 6 czerwca 2019
Najgorszy burmistrz, jakiego Nowy Targ miał, edukacja w mieście go nie obchodzi, tnie koszty na rozwój dzieci i młodzieży, bo boi się pisowskiego *** dyrektora piątki. Jest największym szkodnikiem tego miasta, nie rozumie na czym polega edukacja, jak ważny jest to start w dorosłe życie.
Areolpan10:19, 6 czerwca 2019
Baca wejź tabletki
Basia08:11, 6 czerwca 2019
Moi drodzy stan Miasta poprawił się w chwili pojawienia się dwóch wybitnych społeczników i wizjonerów. Joanny i Bolesława. To wtedy się zmieniło. To wtedy Miasto stanęło na nogi. Dzięki tym wybitnym ludziom z zewnątrz. To oni nauczyli nas jak żyć na światowym poziomie. Pisze to po 6 drinkach ale tak myślę.
mak11:43, 5 czerwca 2019
Nie ma to ja się samemu pochwalić! Uśmiałam się !
Podatnik11:23, 5 czerwca 2019
Żenada, urzędasy piszą se raporty o sobie jak to jest wspaniale,no tak najdroższa woda w Polsce, podatki do góry, basen wybudowany za naszą krwawizne podrożał i od tego momentu mniej ludzi chodzi, lepiej żyje się wojasowi,klapkowi i innym płacącym najniższa. Młodzi wyjeźdżajcie, bo tutaj tylko garba można sie dorobić, jak już nie będzie miał kto robić na urzędasów to może wtedy się oczy otworzą i polikwidują niepotrzebne stołki. Świat jest piękny i prostszy,a nie ino od pierwszego do pierwszego.
Baca18:09, 4 czerwca 2019
Do aeroplan zloslwy zoltodziobie jesli Ci nie pasuje to uciekaj do Brukseli....
ol17:57, 4 czerwca 2019
Panie burmistrzu,jak będzie tyle smogu i zadymienia w mieście,to drugie pokolenie wymrze razem ze starymi,nie doczeka się tego pańskiego dobrobytu.
Weteran16:31, 4 czerwca 2019
Moim zdaniem perłą miasta Nowy Targ od zawsze był jarmark i w to miasto powinno inwestować i bronić jak lew! Nie oddawać swojego najcenniejszego skarbu w ręce prywatnych inwestorów, dla których liczy się wyłącznie własny zysk.
Weteran16:08, 4 czerwca 2019
Hahahahaha ciekawe czy oni serio tak uważają czy wiedzą, że wciskają kit. Zrównoważony rozwój śmiech na sali. Dobrze, że większość młodych wyjechała i znalazła pracę za granicą, bo gdyby nie to już dawno byście zbankrutowali, a oni żyliby w nędzy. Budowanie naokrągło galeri handlowych wysyających z regionu pieniądze to jest rozwój? Gdzie zakład pracy zatrudniający minimum 3,5 tyśiąca pracowników, który napędzał by prawdziwy rozwój bo, jakoś ciągle go nie widzę.
PK15:27, 4 czerwca 2019
Normalne-macie super obywatele,a nawet o tym nie wiecie.
Kręcą i szczują jak w TVP, propaganda sukcesu jak za Edwarda...
za nasze pieniądze14:25, 4 czerwca 2019
Czy ja dobrze zrozumiałem? Burmistrz napisał "raport" sam o sobie?
Antypis12:31, 4 czerwca 2019
Gazdo kwolom nos, fto, wy mnie a jo wos. Niestety widać duże zadowolenie wśród naszych wladz.Papier wszystko przyjmie.
k10:50, 4 czerwca 2019
Kto wam ten raport napisał?
pniok10:31, 4 czerwca 2019
Śmiechu warte - zasady debaty skonstruowane tak żeby mieszkańcy nie zawracali gitary na sesji . Ma być pięknie, ładnie i kolorowo ( bez zbędnych uwag ) .
baciok@10:10, 4 czerwca 2019
Rozbawił mnie ten fragment
,,władze samorządowe podejmują nieustanne działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju oraz poprawy stanu środowiska z myślą o przyszłych pokoleniach"
ha ha ha ha
Ola Masowicz09:43, 4 czerwca 2019
Kto przez to przebrnie - to długie, nudne i pompatyczne.
Aeroplan09:13, 4 czerwca 2019
czy raport przygotowała nowotarska kablowa z Kurskim na czele?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij