Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clouds
10°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.06.2019, 13:17 | czytano: 2460

Nowe wieści w sprawie goprówki

Arch. Podhale24.pl

Budowa nowej goprówki w Krościenku została wyceniona na ponad milion złotych. Skierowano wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ratownicy górscy funkcjonują w Krościenku 62 lata. Aktualnie ich siedziba mieści się w budynku Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie zajmują małe pomieszczenie. W 2017 roku gmina przekazała teren pod budowę goprówki.

W połowie maja wójt Jan Dyda spotkał się z posłem Edwardem Siarką i prezesem GOPR-u w sprawie budowy goprówki.
– Został złożony wniosek do MSWiA. Koszt na obecną chwilę wynosi 1 mln i 200 tys. zł. Padły pytania: „dlaczego jeszcze tego nie robią?”. Można byłoby to robić etapami, ale doszliśmy do wniosku, że jeżeli będzie cała potrzebna pula pieniędzy, to od początku, za jednym zamachem, poszłaby ta budowa. Pan poseł (Edward Siarka – przyp. red.) zadeklarował się, że te pieniądze będą. Mam nadzieję, że ten brzydki zakątek zniknie – powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem wójt Jan Dyda.

Warto wspomnieć, że w połowie maja w Nowym Sączu zostało podpisane porozumienie między Marszałkiem Województwa Małopolskiego, Wojewodą Małopolskim, Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska a służbami ratowniczymi, w tym m.in. GOPR-em, dzięki któremu zobowiązano się do corocznego wsparcia finansowego tych służb, głównie na sprzęt i szkolenia.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Dmuchawiec22:03, 4 czerwca 2019
Wójt się zamotał zapomniał że w Krościenku też jest Poseł Na Sejm RP wali na Orawę haha. Ciekawe Kiedy go pani zblokuje. Parodia widzę że się tylko na tą kadencje nastawiło zrobić co mu się podoba A cała gmina to pal licho.
PROPONUJE REFERENDUM!!!!! I odsunąć wójta od WŁADZY!!!!
Tk20:17, 4 czerwca 2019
Powinni to zrekompensować bezmyślni turyści którzy wychodzą pewno w góry a tym bardziej nieprzygotowani licząc że im ktoś pomoże....
Marian18:40, 4 czerwca 2019
To na Komisariat Policji nie było miejsca a na budynek dla GOPR-u miejsce i kasa jest.Widać że w urzędzie rządzi goprowiec!!!!!
Obronca17:51, 4 czerwca 2019
Czy ktoś się zastanowił kto będzie utrzymywał tak owy budynek?
Na remizy strażackie nie ma wójt pieniędzy a ma obowiązek je utrzymać.
W Szczawnicy wydzierżawili prywatnie żeby się utrzymać .Mieszkańcy gminy Krościenko nad Dunajcem zapewne wójt z gminnych pieniędzy będzie chciał budować a o obietnicach zapomni. Gmina nie ma prawa utrzymywać ani finansować GOPR u.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij