Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 82
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
10.06.2019, 10:00 | czytano: 2769

Szykują się zmiany w organizacji urzędu

Wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu urzędu gminy. Zniknie między innymi referat, który zostanie zastąpiony samodzielnymi stanowiskami pracy. Pracowników czeka również nowy zakres obowiązków. Wszystko po to, aby przyspieszyć pracę urzędu.

- Mija pół roku, od kiedy objąłem stanowisko wójta. Przez ten czas miałem okazję przyglądać się funkcjonowaniu urzędu gminy i wszystkich instytucji zależnych. Przeanalizowałem sytuację i wiem, jakie zmiany są potrzebne i w jaki sposób to wszystko usprawnić. Pół roku to wystarczający czas, żeby po pierwsze przeanalizować, co się dzieje, nie działać pochopnie, a po drugie, aby sami pracownicy zapoznali się z oczekiwaniami, celami i standardami – powiedział wójt na sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna.

Tadeusz Królczyk powiedział na sesji, że wszedł w życie nowy regulamin funkcjonowania urzędu, który będzie pierwszą taką zmianą. - W ramach tej zmiany likwidujemy strukturę referatową, która się kompletnie nie sprawdziła. Struktura referatowa zamieniona zostanie na indywidualne stanowiska pracy, z indywidualną odpowiedzialnością. Następnie w czerwcu będziemy wprowadzać nowy zakres obowiązków w urzędzie gminy. Będziemy również wprowadzać nowe standardy we współpracy z instytucjami podległymi, na przykład z Zakładem Gospodarki Komunalnej. Krótko mówiąc, pół roku to był okres przejściowy między jedną a drugą rzeczywistością, a w tej chwili wprowadzamy zmiany, które mają na celu usprawnienie funkcjonowania urzędu – dodał.

Wójt stwierdził, że jest niezadowolony z tego, jak niektóre sprawy się mają w pewnych obszarach. Podkreśla, że niektóre elementy powinny działać znacznie szybciej i będzie dążył do ich przyspieszenia.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
maverick23:01, 10 czerwca 2019
Janicek, nie mogę się z Tobą zgodzić. Wójt Ochotnicy zorganizował sondaż dla mieszkańców aby dowiedzieć się jaka jest ich opinia - żaden inny wójt tak daleko w stronę bezpośredniej demokracji, przynajmniej w naszym powiecie, jak dotąd się nie posunął. To co teraz on zapowiada jest świetne, ale pod warunkiem że z głową przeprowadzone. Na jakiej zasadzie będą przydzielane te nowe zakresy obowiązków? Jak wójt zamierza zabezpieczyć się przed groźbą że ten nowy system nie zdegeneruje się, np. w ten sposób, że tzw. "znajomi królika" będą dostawać najbardziej spektakularne, a zarazem łatwe do zrealizowania zadania, natomiast inni pracownicy zostaną zapędzeni do żmudnej, ciężkiej i niewdzięcznej pracy, bez szans na to że kiedykolwiek zostanie ona przez kogokolwiek dostrzeżona i doceniona? Jak wójt zamierza zabezpieczyć swój skądinąd bardzo dobry projekt przed patologią, że ze względu na same przydzielone arbitralnie zadania jedni pracownicy będą mieli większe możliwości wykazać się efektami swej pracy niż inni?
janicek20:45, 10 czerwca 2019
Hahaha, a może Wójt zamiast jeździć bez przerwy nie wiadomo gdzie, weźmie się do roboty, bo na razie nic nie widać, żeby coś robił. Kamery na wieżach nie działają od roku a urzędnik od wież jest. Coś mi się wydaje, że zamienił stryjek siekierkę na kijek.
maverick18:25, 10 czerwca 2019
@ bacus2:
Proponowałbym jednak uczciwie krytykować. To jest i tak wójt, który najwięcej się stara.
Indywidualne stanowisko z indywidualną odpowiedzialnością brzmi świetnie, tylko co na wypadek jak pracownik imiennie odpowiedzialny "zachoruje" i w czasie kiedy przebywał na zwolnieniu osoba zastępująca będzie musiała działać i zrobi akurat te "błędy", które aby je wyeliminować robi się obecnie tę zmianę?
bacus213:40, 10 czerwca 2019
panie wojcie weźta sie do roboty w terenie róbta drogi lepse a nie zabawy w reorganizacje które nic nie dała i nie dadzą....a w terenie w sołectwach zastój panie wójcie ze wskazaniem na słowo zastój
avivat11:30, 10 czerwca 2019
I super! Za tym pójdą mam nadzieję niższe niż kierownicze pensje!
dyzia10:55, 10 czerwca 2019
@burok

W Nowym Targu szykuje się dokładnie to samo
burok10:07, 10 czerwca 2019
Hahahaha przecież wiadomo że chodzi o pozbycie się zaciągu po poprzedniku i cieplutkie posadki dla swoich.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij