Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Jabłonka i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 60
Clouds
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 60
Clouds
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 60
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 76
Clouds
20°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.06.2019, 12:50 | czytano: 3675

26 czerwca mają wrócić połączenia kolejowe na Podhalu, ale tylko na wakacje

zdj. Tomasz Krzyściak

Dobiegają końca prace przy pierwszym etapie robót na odcinku Chabówka - Zakopane oraz budowie łącznicy w Chabówce w ciągu linii kolejowych Sucha Beskidzka - Chabówka i Chabówka - Zakopane.

Roboty prowadzone są jeszcze w rejonie Lasku i Szaflar, ale według zapowiedzi po 26 czerwca przywrócona będzie czasowo komunikacja kolejowa. Czasowo - bo tylko na wakacje. Od września ponownie wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.

Podpisana w marcu 2018 r. umowa pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe a ZUE S.A. umowa na zaprojektowanie i wykonanie robót na odcinku linii kolejowej nr 99 Chabówka - Zakopane oraz budowę łącznicy w Chabówce w ciągu linii kolejowych Sucha Beskidzka – Chabówka i Chabówka - Zakopane zakłada termin realizacji tych zadań na 42 miesiące.

Wartość brutto umowy przekracza 405 mln zł.

Okres gwarancji jakościowej udzielonej PKP PLK przez spółkę wynosi 4 lata od daty odbioru końcowego.

Umowa przewiduje możliwość zapłaty kar umownych przez spółkę na rzecz PKP PLK np. w razie zwłoki w wykonaniu poszczególnych etapów budowy w stosunku do terminów wskazanych w umowie, czy też opóźnienia w usunięciu wad, czy usterek. Kary mogą być wysokie, bo nawet do 30% wartości umowy.

Pasażerom przypominamy, że od kilku dni obowiązuje nowy rozkład jazdy - różnice w odjazdach komunikacji zastępczej nie są duże w stosunku do poprzedniej konfiguracji, sięgają kilku minut.

s/ zdj. Tomasz Krzyściak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
nie mam pytan :D12:49, 13 czerwca 2019
Pociągi wracają 22.08 + połączenia będą również po wakacjach. Planowane zamknięcie- marzec 2020
ianetai08:49, 13 czerwca 2019
To jest to kochani, że Polska jest piękna i wogle.. Tutaj w górach mamy dwa miesiące lata w roku z czego te dwa miesiące służą również robotom drogowym, także ten także tego - piękne lato i stanie w korkach :)
ianetai08:46, 13 czerwca 2019
Chwała Panu Bogu!
obserwator16:41, 12 czerwca 2019
ten przejazd w Szaflarach to max tydzień powinni robić ale jeżeli na placu budowy jest paru gości co coś tam robią to tak schodzi....Teraz na dodatek zaczęli jeszcze poprawiać drogę przez krajowe, normalnie jakby nie mogli poczekac do konca remontu torow ale takie rzeczy to tylko w polsce!!! zeby wójtowie dwoch gmin nie mogli sie dogadac odnosnie remontu??? Teraz jadac z Banskiej do Szaflar trzeba bedzie jechac przez Maruszyne normalnie debilizm!!!!
dutka13:46, 12 czerwca 2019
no nie wiem, sami kolejarze nie podają terminu bo twierdzą, ze się może przedłużyć i pociągi pojadą dopiero pod sam koniec miesiąca.
fbb113:41, 12 czerwca 2019
Wg rozkładów na stronie Polskich Linii Koleowych - pociągi będą jeździć już 22 czerwca.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij