Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.06.2019, 09:00 | czytano: 7466

Akcja przeciwko motocyklom, quadom i terenówkom w Gorcach

Fot. KPP Nowy Targ

Policjanci, funkcjonariusze Gorczańskiego Panku Narodowego, Straży Leśnej oraz straży granicznej patrolowali gorczańskie szlaki, wyłapując i karząc osoby brawurowo jeżdżące quadami i motocyklami crossowymi.

Policja podaje, że roku na rok rośnie liczba nielegalnie wjeżdżających do lasów quadów i crossów. Jest to uciążliwe dla społeczności lokalnej, ale również dla turystów wypoczywających na terenie m.in. Gorczańskiego Parku Narodowego. Policjanci przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy.

Funkcjonariusze poruszali się po parku samochodami terenowymi, quadami, samochodami terenowymi, a teren patrolowany był również z drona. Podczas akcji, funkcjonariusze zatrzymali motocyklistów oraz pojazdy mechaniczne typu uaz i mitsubishi, które poruszały się po terenach leśnych i parku. Kierowcy zostali ukarani mandatami. Jak informują, tego typu działania policjantów i innych służb, będą odbywać się cyklicznie.

oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
goral16:26, 18 września 2019
a ja mam działkę w parku gpn i moge se tam jezdzic nawet czolgiem bo mam takie prawo. a jak sie komu nie podoba do wypad bo gorczanskie szlaki w 80 procentach naleza do prywatnych wlascicieli i uzyczone sa cepra tylko z grzecznosci bo pttk nikomu nie dala za to ani grosza !!! wiec sie cieszczie i dziekujcie ze wogole możecie po gorcach chodzic a nie atakujcie wlascicieli ktorzy jada po swoim i do swojego!!
Turysta13:33, 12 lipca 2019
To wojt Ochotnicy Krolczyk nawet organizuje zawdy dla motorów po szlakach turystycznych bo nie ma pojęcia jaką robi krzywdę przyrodzie i turystom pieszym wstyd wojcie
Wyrocznia19:19, 3 lipca 2019
Argumenty tych "geniuszy intelektu" jeżdżących na motorach zawsze mnie śmieszą. To tak jakbym ja kupił sobie kije golfowe i grał ludziom po polach, bo przecież to moja pasja, a nie ma w pobliżu pola golfowego. Czy jak ktoś kupi sobie karabin, a nie ma strzelnicy, to znaczy, że ma chodzić po lesie i strzelać? Trzeba było myśleć zanim się motor crossowy kupiło.
Mieszkaniec Obidowej...21:18, 1 lipca 2019
Józef Kowalski...mam prośbę zerknij do mapy że Gorce nie są całe objętościowo w parku narodowym...po drugie zobacz sobie pod Turbaczem w strone N.Targu sołectwo Waksmund (chwała im za to) na pięknej tablicy z drewna dokladnie wytłumaczyli Tobie i innym jakie mają prawa jako właściciele gruntów i lasów...przeczytaj sobie i nie broń turystów po których ino puszek i śmieci pełno po Gorcach...w zeszłą niedzielę jadąc od Starych Wierchów motocyklem zatrzymał mnie patrol straży parku na terenie granicy GPN z prywatnym...i co jechalem do swojego...bo mam takie prawo jak Ty masz prawo jechać do wlasnego domu dzialki lasu....oczywiście zgadzam sie z wystawianiem mandatu surowego jak ktoś porusza sie po parku narodowym...ale większość jezdzi po lasach wspólnoty bądź prywatnych...
Jozef Kowalski15:45, 1 lipca 2019
do Wsk-Tim ten Twój komentarz jest tak glupi jak jak imie pod jakim piszesz......Gorce to teren Parku Narodowego ,w którym obowiazuja przepisy .....nie dość ze wycinają drzewa ???? nie dość ,ze zwierzyna ucieka >
????? nie dość ,ze latwo o smiertelny wypadek (miał miejsce na pograniczu Buflaka i Os,Nowe ) To miejsce gdzie ludzie wypoczywają - w Nowym Targu sa warunki na najlepsza baze turystyczne tylko CO Z TEGO ????? A w otulinie Gorców mieszkają tez ludzie ,którzy albo
zyja tam z dziada pradziada albo uciekli przed smogiem,smrodem ,hałasem miasta.....USZANUJ TO !!!! wszystko w zyciu działa w dwie strony czyli karma wraca
Emeryt13:00, 1 lipca 2019
Wczoraj na szlaku o mało mnie nie rozjechał rozpędzony szaleniec na rowerze. Motor to chociaż słychać z daleka. Może ktoś zrobić i z tym porządek?
Kobieta11:14, 1 lipca 2019
Podpisuję się obiema rękami. Bardzo proszę Policję o karanie & eliminowanie tego "hobby".
Orawa-Super22:13, 30 czerwca 2019
Te wszystkie motorki to trzymać w szopie w domu i jezdzić po ogrodzie a nie po parkach lub ścieżkach. i tyle w temacie. pozdrawiam policję i karać i jeszcze raz karać i to porządnymi mandatami.
Łukasz14:20, 30 czerwca 2019
Funkcjonariusze poruszali się po parku samochodami terenowymi, quadami, samochodami terenowymi, a teren patrolowany był również z drona DLACZEGO NIE POSZLI NA PIECHOTĘ DO PARKU TYLKO TEŻ JECHALI I PŁOSZYLI ZWIERZĘTA...
Jan Harnaś13:00, 29 czerwca 2019
Do Parku chodzi się na nogach a nie wariowanie na motorach i kładach to nie jest miejsce dla tych ludzi. Tępić ich bezwzględnie .Zabierać prawa jazdy oraz sprzęt. Niech się nauczą że do takiej jazdy są miejsca do tego przeznaczone.
obiektywny11:37, 29 czerwca 2019
Do Wsk tim Ty jesteś głupi czy tylko takiego udajesz?
Miejscowy09:51, 29 czerwca 2019
Wczoraj przez osiedle Nowe jechało trzech cwaniaków że tak powiem widząc nas stojących na poboczu zrobili przegazówe zakurzyli kłebem dymu i kurzu i bezczelnie się zaśmiał smarkacz młody i pojechali w lasy. To jest kultura się pytam??? Tak się zachowuje kierowca???? Karać dużymi mandatami i nie patyczkowac się.
John07:43, 29 czerwca 2019
Niech się lepiej zajmą patrolowaniem dróg.góry są dla wszystkich l zmotoryzowanych i wędrujących i nic im się nie dzieje.a komu się to nie podoba to niech tu nie przyjeżdza
bonifacyjacytacy06:11, 29 czerwca 2019
Ja polecam rowerek Na pewno jest to zdrowsze dla człowieka .
placek01:35, 29 czerwca 2019
No w końcu coś robią w tej sprawie. Oby to nie była tylko pokazówka na chwilę.
Ludwik01:11, 29 czerwca 2019
W Anglii nie ma problemu z motorynkami w lesie bo jest prawo.
I'LOVE ENDURO00:59, 29 czerwca 2019
A Policja na motorkach bezszelestni będą mieli z tego frajdę.Naprawdę nie wiem jak motocykliści mogą przeszkadzać zwierzynie niech sobie pojeżdżą w końcu każdy ma jakąś pasje,policja powinna łapać złodziei a nie ludziom psuć frajdę młodzi ludzie szukają HOBBY i znaleźli widać że miasto bardzo interesuje się mieszkańcami gdzie nie mogą rozwijać pasji bo gdzie w Nowym Targu znajdzie się tor do jazdy na ENDURO???Policja w końcu zacznie karać ludzi za łowienie ryb.
kermit23:03, 28 czerwca 2019
No i prosze, da się, brawo. Tylko kary powinny być takie żeby im się odechciało. Popieram posiadanie hobby, ale nie kosztem mieszkańców i przyrody, niech zrobią im jakieś wypasione tory .
stary Rajdowiec21:58, 28 czerwca 2019
Do Wsk-tim///// musisz się komentatorze leczyć i to u dobrych psychiatrów jak piszesz taki komentarz a teraz taka ciepła aura może ci jeszcze zaszkodzić --------- nie ZWLEKAJ I PĘDŻ do mądrego medyka/////////
mo21:46, 28 czerwca 2019
noto ka se mom pojezdzici jak nike nie wolno
chłopek roztropek20:38, 28 czerwca 2019
trza kupić auta terenowo- elektryczne i bedzie wilk syty i owca cała..
Wsk tim18:48, 28 czerwca 2019
Mam motor i jeżdżę po górach non stop i.według mnie żaden inny sport może nie istnieć. Góry to najlepszy tor dla motocykla. Błoto i kurz na widok którego turyści uciekają aż miło. Drżyjcie....turyści wiecznie nie zadowoleni...
Sprawiedliwość17:19, 28 czerwca 2019
A co z pijanym turystami i rowerzystami poruszajacymi się po drodze w Gorcach
PasterzPPP16:09, 28 czerwca 2019
W związku z przeprowadzoną akcją, nie ujawniono w.w. przypadków wykroczeń, zatem stwierdzić należy, że problem z crossami i quadami w Gorcach nie istnieje. Jednakże, funkcjonariusze zgodnie twierdzą, że jazda po Gorcach służbowymi crossami i quadami w godzinach pracy to świetna zabawa i należy przeprowadzać takie akcje częściej.
Podpisano, antyperspirant Bagieta
Andrzejx4815:55, 28 czerwca 2019
Pamiętam 30 40 lat temu wypad w Gorce w lecie z kolegami a i koleżankami sama czysta przyjemność cisza spanie w bacówkach na tak zwanej nocne ogniska śpiewy bywało się całymi tygodniami a dziś co szkoda gadać idziesz na Turbacz to jak byś szedł drogą w centrum samochody motocykle trąbią na ciebie abyś ustąpił im miejsca popieram takie akcje policji oby częściej i z właściwym skutkiem
Leśniok15:07, 28 czerwca 2019
@krzesnomatka- ale o co ci chodzi? Mają nie karać ludzi popełniających wykroczenia? Naprawdę zamiast w uporządkowanym kraju, w którym obywatele przestrzegają zasad dla dobra wspólnego, wolisz mieszkać w jakimś Mogadiszu, gdzie każdy robi co chce? Tak mogą pisać tylko amoralni i zdeprawowani egoiści od których niestety na Podhalu się roi - wystarczy spojrzeć jak się przestrzega przepisów na drogach. Horror i tysiące zabitych rocznie. Brawo wy!
ANTY_LEWAK14:15, 28 czerwca 2019
Ja wyrażę swoją opinie opartą o moje doświadczenia ze szlaków w Gorcach, a w zasadzie z zielonego na Turbacz, nie spotkałem się z przesadną brawurą kierujących quadami, crossami i terenówkami, do tego zazwyczaj ich słychać, spokojnie jest też się gdzie odsunąć w razie potrzeby.

Natomiast padłbym ofiarą debili na rowerach zjazdowych i tutaj problem jest o wiele gorszy niż z crossami, bo tych frajerów nie słychać a prędkości osiągają dość znaczne jak doliczymy masę roweru i kierującego, oraz dynamiczną zamianę energii potencjalnej w kinetyczną (którą w dużej ilości posiadają rozpędzone gnojki), mamy potencjalnych killerów.

Może należało by się im również przyjrzeć? Bo robi sie w Gorcach - dosłowna 'masa krytyczna'.
Bacuś14:09, 28 czerwca 2019
Brawo Policja! Bo strach nawet po szlaku z dziećmi chodzić, trzeba uskakiwać, smród wąchać, hałasu słuchać. Po odpoczynek idę w Gorce, nie po stres. Takie akcje regularnie w sezonie winny być, szczególnie w weekendy.
Zmotoryzowany13:45, 28 czerwca 2019
A piesi mają pozwolenie na przejście przez prywatne działki?
@kJ13:37, 28 czerwca 2019
A ty co z tymi pałacami ??? Żal uuupę ściska że nie masz swojego ? Według Ciebie - gdzie mieszkańcy Podhala powinni budować domy letniskowe ? Skoro nie w Gorcach to gdzie ? Na jakichś bagnach , może w okolicy rynku czy gdzie ?
Jana12:59, 28 czerwca 2019
Ja tam zazdroszczę tym co mają bacówki w gorcach i auta terenowe co se mini mogą dojechać do działki czy lasu. Ja jakbym miał to też bym jeździł autem, quadem czy motorem. Wogóle mi to nie przeszkadza jak mnie mijają. Ludziom nigdy nie dogodzi.
rychu12:46, 28 czerwca 2019
Nie do końca jest tak, że do swojej działki można każdą drogą dojechać. Jeżeli np mamy działkę z bacówką w gorcach, a dojazd do niej prowadzi jedynie przez Lasy Państwowe, to zgodę na przejazd tymi lasami daje Nadleśnictwo, jeżeli przejazd byłby przez teren GPN to zgodę musi nam wydać GPN, analogicznie jak dojazd do naszej działki jest przez działkę prywatną, tj. sąsiada to ten sąsiad nam taką zgodę musi dać, byśmy przez jego nieruchomosć przejeżdżali. Wiadomo - przepisy przepisami, a rzeczywiśtość rzeczywistością. Nadmienić należy o istnieniu również drogi "wspólnoty".Co do tego, kto może do mojej bacówki dojechać , czy ja, czy ktoś z rodziny to nie wiem czy jest to gdziekolwiek uregulowane. Czy zgodę na dojazd do takiej bacówki daje się pod konkretny pojazd czy może to robić tylko właściciel przedmiotowej nieruchomości, tego sam ciekaw jestem.
Maverick- twój post bez komentarza.
Do kj12:01, 28 czerwca 2019
Traktujesz sie jako dodatek do przyrody spoko...
kJ11:08, 28 czerwca 2019
Prawo chroni dojeżdżających do swoich działek. O ile nie robią tego na terenie parku, to nie można im nic zrobić. Ciekawi mnie natomiast jak weryfikowane jest kto faktycznie tą działkę ma, i czy kuzyn drugiej linii właściciela działki też ma prawo do tej działki dojechać?
Oczywiście to przejaskrawienie, ale logiczne było by, aby do działki dojeżdżał JEDYNIE jej właściciel, a nie jego dzieci i pociotki.
Poza tym, skoro pozwolili sobie zbudować pałace, tj. bacówki obchodząc w ten sposób przepisy, to może teraz sprawiedliwie było by kazać im do tych pałaców chodzić tylko i wyłącznie piechotą?

do maverick - jak nie chcesz być zagrożony/a przez jaszczurki i wszelkiej maści "żywinę" to zostań w mieście. Ten teren już wydarliśmy naturze, przystosowaliśmy do naszych potrzeb i "groźnych", obcych stworzeń nie wpuszczamy. W górach, w lesie dalej jesteśmy, lub przynajmniej POWINNIŚMY być gośćmi.
Anka11:05, 28 czerwca 2019
Nareszcie !!!!!!!!!!!!!!!!
avivat10:58, 28 czerwca 2019
No i SUPER! W końcu zabrali się za szpanerów górskich! Na nogach na Turbacz!
L10:55, 28 czerwca 2019
Jeżeli mowa o parku jak się nie mylę jest on A raczej zaczyna się od schroniska w stronę Kościeliska mówiąc ściśle więc nie Wiem o co dym majac działkę chce się na nią dostać A policja może se zrobić to nie jest droga publiczna żeby mandat wystawiać
zzz10:41, 28 czerwca 2019
maverick ty chodzisz lub jeździsz czasami po gorcach bo chyba nie wiesz o czym piszesz. Masa szlaków w gorcach jest codziennie uczęszczana przez turystów. Co do jazdy krosami, quadami czy innymi pojazdami to zgadzam się z tą akcją i popieram ją. Nie zapomnijmy jednak że wiele osób dojeżdża w ten sposób do swoich działek i bacówek czego nie wolno im zabronić.
Turysta10:28, 28 czerwca 2019
Ale jaja!!! W tygodniu? Pewnie kasy nie mają na weekendową obsadę. Gratulacje Policja.
ja10:04, 28 czerwca 2019
Brawo !!! oby częściej i szczególnie w weekendy patrolować .
maverick09:58, 28 czerwca 2019
Prawo jest prawo i nie mam najmniejszego zamiaru go kwestionować ani naruszać, ale jest pewien aspekt tego zagadnienia, który sprawia że coraz przychylniejszym okiem zaczynam patrzeć na te quady i corossowców na szlakach. Chodzi mi właśnie o to płoszenie dzikich zwierząt - bardzo dobrze! Wszelka żywina ma dość miejsca na setkach hektarów parku i lasów i wcale nie musi atakować ludzi na szlakach. Niech taki misiu, locha mająca młode, czy wąż czy jaszczurka wie, że to nie jest ich miejsce, niech sobie idą gdzie indziej. Taka głupia jaszczurka może sobie zasnąć wylegując się na szlaku i obudzić tuż przed nogą turysty i zaatakuje ją, bo poczuje się zagrożona. Jeśli prawem zabraniają wjazdu quadami, to niech przynajmniej odpowiednia straż od czasu do czasu sama przejedzie tymi szlakami, żeby żywina poszła sobie w inne miejsce zamiast stanowić zagrożenie dla turystów na szlaku.
k09:53, 28 czerwca 2019
Bu ha ha ha . Akcja w środku tygodnia? W sobotę i niedzielę zapewne przyniosła by pożądane skutki ale jak widać nie o skuteczność tu chodziło.
MAN09:37, 28 czerwca 2019
a Policja nie wystraszy zwierzyny swoimi motorkami
krzesnomatka09:37, 28 czerwca 2019
Karać to oni potrafią, to niech wyznaczą miejsca w których można będzie jeździć i problemu nie będzie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij