Czwartek, 20 luty 2020, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
04.07.2019, 14:01 | czytano: 3211

Zakopane wyprzedaje nieruchomości, żeby mieć na inwestycje

Fot. Marcin Szkodziński

ZAKOPANE. Radni przeznaczają kolejne działki na sprzedaż, aby miasto miało pieniądze na wkład własny pod planowane inwestycje.

Zakopane od dłuższego czasu wygląda jak wielki plac budowy. Wszystko przez prowadzone inwestycje. Niedawno skończyła się rewitalizacja Równi Krupowej, a już rozpoczęła się budowa ronda na Bystrem i trwa renowacja budynków dworca kolejowego. W kolejce czekają jeszcze budowa centrum komunikacyjnego, przebudowa Kuźnic oraz budowa parkingu zaporowego i dwóch rond na ul. Jana Kasprowicza. Miastu udało się pozyskać znaczne dofinansowania do projektów, jednak wymagany jest także spory wkład własny.

- Z której inwestycji mamy zrezygnować? Pod każda z nich kryje się wkład własny. Poza tym pozyskujemy dofinansowanie nawet do 80% - mówił na sesji radny Jacek Kalata.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Zakopanego podjęta została uchwała o zmianie przeznaczenia miejskiej działki w rejonie Antałówki – Pardałówki. Na działce ma być dozwolona zabudowa bliźniacza i szeregowa, aby działkę móc sprzedać.

Podobna sytuacja miała miejsce z nieruchomością przy ul. Kornela Makuszyńskiego. Nieruchomość, która jest własnością gminy miasto Zakopane to jedyna niezabudowana parcela. Mieszkańcy pobliskich bloków obawiali się, że w tym miejscu powstanie apartamentowiec, który zasłoni całkowicie widok na góry. W tym celu napisali także list do burmistrza.

Włodarze miasta uspakajali jednak mieszkańców, że w tym miejscu nic dużego nie powstanie. - Ograniczymy wysokości zabudowy poprzez zapewnienie służebności wobec nieruchomości sąsiedzkich. Będzie to służebność widoku i światła – zapewniała na sesji Joanna Posadzka – Gil, prawnik urzędu. Burmistrz Leszek Dorula także informował o konieczności dostosowania się przez inwestora do narzuconych przez miasto warunków.

Zapewnienia te nie uspakajają jednak części rady. - Jeżeli powstanie tam duży budynek, to będzie to bardzo niekorzystne dla wizerunku miasta. Działkę w takim miejscu możemy lepiej zagospodarować – mówił Tymoteusz Mróz, radny pierwszej kadencji.

Podobnego zdania był radny Zbigniew Szczerba, który sugerował, aby miejska spółka zainwestowała w ten teren.

Ostatecznie radni podjęli jednak decyzję o sprzedaży. Za sprzedażą zagłosowało na sesji w maju 11 radnych, 4 było przeciwnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Juha09:02, 5 lipca 2019
Za to w Nowym Targu władza zajęta jest tworzeniem stołków dla znajomych, którzy pomagali wygrać wybory. W Zakopcu żeby ograniczyć smog z aut w centrun robi się parkingi na obrzeżach a w Nowym Targu park&ride w ścisłym centrum. To miasto jeszcze długo będzie przy drodze.... Zmiana tylko taka, że droga obwieszona wstążkami
rwe18:47, 4 lipca 2019
Rani wstyd tylo 4 przeciw.Wyprzedają jedną z najbardziej atrakcyjnych działek w centrum miasta , Pochwała dla tych którzy się sprzeciwili m in dla Tymka Mroza.
baciok@15:56, 4 lipca 2019
Rozbawił mnie fragment
cytat
,,Ograniczymy wysokości zabudowy poprzez zapewnienie służebności wobec nieruchomości sąsiedzkich. Będzie to służebność widoku i światła ? zapewniała na sesji Joanna Posadzka ? Gil, prawnik urzędu.
Nigdy na oczy nie widziałem aktu notarialnego z takim zapisem
I chyba taki akt notarialny nie może powstać.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij