Wtorek, 23 lipiec 2019, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Czarny Dunajec i okolice
Rain
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Rain
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Rain
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.07.2019, 19:09 | czytano: 1471

Rozpoczął się festiwal literatury dziecięcej w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

Wystartowała największa doroczna impreza w Rabce-Zdroju, 6. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival.

Festiwal otwarli pomysłodawczyni i główna organizatorka imprezy Iwona Haberny i burmistrz Leszek Świder. Obecny był też m.in. przewodniczący rady Józef Skowron i dyrektor biblioteki Anna Gąsior. Przypominając słowa organizatorki, że na początku mało kto wierzył w ten festiwal, włodarz uzdrowiska podkreślił, że dziś wszyscy się nim chwalą – nie tylko miasto, ale i województwo małopolskie, słuchać o nim również poza granicami naszego kraju. - Chciałbym, żeby ten festiwal się rozwijał, żeby istniał, żeby wszyscy mieliśmy możliwość brania w nim udziału – dodał.

Siłą festiwalu literatury dziecięcej są warsztaty, spotkania autorskie z pisarzami i ilustratorami, pokazy, wystawy oraz czytanie bajek na dobranoc. W tym roku w altanie "Pod Grzybkiem" bajki będą czytać m.in. Jerzy Stuhr i Dorota Segda. Do Rabki-Zdroju przyjechali też zagraniczni autorzy bajek i ilustratorzy, którzy podczas wykładów i warsztatów będą opowiadać gościom festiwalu o kulisach swojej pracy.

W piątek odbędzie się wręczenie nagrody w konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo „Zwyrtała 2019” i
prezentacja zwycięskiego pomysłu.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbyło się w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Iwona Haberny dziękowała władzom miasta za wieloletnie wsparcie. Podziękowania otrzymała była burmistrz Ewa Przybyła, która wzięła w nim udział. Haberny zaznaczyła, że Rabka-Zdrój jest świetnym miejscem do organizacji tego typu wydarzenia. Wyraziła podziękowanie za to, że miasto postawiło na rodziny i dzieci, i właśnie z myślą o nich się rozwija i tworzy nowe atrakcje.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij