Poniedziałek, 26 sierpień 2019, Imieniny: Marii, Natalii, Sandry
Szczawnica i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clear
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 65
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
14.07.2019, 16:47 | czytano: 6351

Kolejowa limuzyna (zdjęcia)

zdj. Tomasz Krzyściak

Na trasie Kraków - Zakopane podstawiony został w ten weekend luksusowy pociąg elektryczny Impuls2. Skład jeździ w rozkładzie jako "Kasprowy".

Ten pojazd to Impuls drugiej generacji, który powstał w sądeckich zakładach Newag. To pojazd trójczłonowy. Jest dłuższy o ponad pół metra od członów w Impulsach pierwszej generacji. Mimo wydłużenia członów - ograniczono ich wagę. Zmieniła się też konstrukcja kabiny oraz wygląd czoła pojazdu, dzięki czemu maszynista ma jeszcze lepszą widoczność.

Imponująco prezentuje się także przestrzeń dla pasażerów, na co składają się wygodne fotele, więcej miejsca na nogi, eleganckie obicia siedzeń, wykończenia ścian i sufitu, ilość światła, które wpada do pojazdu przez okna, czy podsufitowe panele z oświetleniem.

W pociągu są miejsce dla wózków inwalidzkich oraz rowerów. Maksymalna prędkość podróżna składu to 120 km na godz., chociaż podczas prób osiągał 150 km na godz. W środku jest klimatyzacja, przy wejściu kurtyny powietrzne - pozwalające i latem, i zimą na komfortowe wsiadanie i opuszczanie pociągu.

Pociąg wyposażony został w silniki asynchroniczne na prąd zmienny, które pozwalają na płynną, czyli wygodniejszą jazdę, a podczas hamowania - energia jest oddawana do sieci.

s/ zdj. Tomasz Krzyściak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Obiektywny08:17, 16 lipca 2019
Prawie jak pendolino. Ile trwa podróż do Krakowa? chyba nadal samochód wygrywa w kwestii czasu
klio09:37, 15 lipca 2019
Jeżeli komuś się nie spieszy ,to kolej jest najbardziej wygodnym środkiem komunikacji,nawet wygodniejszym od samolotu.Dobrze,że po tylu latach rząd pomyślał o powrocie kolei.
ol09:34, 15 lipca 2019
A totalnym tak się nie podoba,że rząd ''wskrzesza''zrujnowaną komunikację.Przypomnimy im to na jesieni.
Wyborca09:09, 15 lipca 2019
Jeżeli nie uda się skrócić czasu przejazdu z Krakowa do Zakopanego (obecnie to 3 godziny i 11 minut ale tylko Luxtorpedą) to według mnie nie ma szans na to aby podróżni wybierali kolej zamiast jazdy autem.
KG18:20, 14 lipca 2019
Świetnie, że coś się dzieje w unowocześnianiu taboru kolejowego. Pasażerowie coraz bardziej lubią kolej.
total dzidostwo17:08, 14 lipca 2019
perony w NT i w Zakopanem nadal" do życzenia "
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij