Poniedziałek, 26 sierpień 2019, Imieniny: Marii, Natalii, Sandry
Szczawnica i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 69
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clouds
25°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
22.07.2019, 16:53 | czytano: 3647

Kierowca białoruskiej ciężarówki oszukiwał na tachografie

Fot. Inspekcja Transportu Drogowego

Białorusin rejestrował aktywności na swojej karcie i syna. Pojazd skontrolowała w Chyżnem małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. Wtedy oszustwo wyszło na jaw.

Ciężarówkę należącą do białoruskiego przewoźnika zatrzymano na odcinku krajowej „siódemki” w Chyżnem. Wykonywał on międzynarodowy transport rzeczy z Rosji do Słowacji.

W trakcie kontroli inspektorzy ujawnili, że kierowca jechał na dwóch kartach kierowcy - swojej i syna. Oszukując tachograf spowodował przekroczenia dopuszczalnych norm czasu pracy kierowcy. Mężczyzna przekroczył jazdę ciągłą o 7 godzin i 20 min (prowadził pojazd bez wymaganej przerwy przez 11 godzin i 50 minut).

Suma kar dla firmy transportowej za wykryte naruszenia czasu jazdy oraz odpoczynku wyniosła w sumie ponad 12 tysięcy złotych. Kierowcę ciężarówki ukarano mandatem w kwocie 2 tys. zł.

Okazało się, że w pojeździe nie działał układ oczyszczania spalin (SCR) Za wykryte usterki inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny. Auto trafiło na parking strzeżony do czasu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary dla przewoźnika.

Źródło: ITD, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ktt11:08, 23 lipca 2019
A może by się itd wzięło za kontrolę KNT, KSU... Pod nosem jeżdżą wam na magnessach i wylacznikach a wy tego nie widzicie.
dowcipniś08:44, 23 lipca 2019
No to ich rodacy przywitali ładnie hahahahahaha
Nie Tir08:31, 23 lipca 2019
@Tir, nie pasi to nie czytaj, wiejski traktorzysto.
Tir21:17, 22 lipca 2019
Kogo to interesuje? Czy to był traktorzysta z jablonki czy woznica z chyznego? Nie,to był Białorusini co miał pecha. Prosimy o nie zasmiecanie tego portalu wiadomościami z podwórka Łukaszenki!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij