Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Nowy Targ i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
13°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 90
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.07.2019, 16:08 | czytano: 2108

Powiat nowotarski będzie mieć budżet obywatelski?

Pomysł zgłosił radny powiatowy ze Szczawnicy Tomasz Hamerski, a starosta Krzysztof Faber jest otwarty, choć widzi pewne przeszkody. Temat ma przedyskutować komisja kultury przy Radzie Powiatu Nowotarskiego.

Radny Hamerski, przytaczając przykłady miasta Nowy Targ i województwa małopolskiego, zwrócił się do zarządu powiatu o uruchomienie w 2020 roku Budżetu Obywatelskiego Powiatu Nowotarskiego. - Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom brać czynny udział w wydatkowaniu środków publicznych, mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale też sami zostać ich autorami. Pozwala im kształtować najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne – wyliczał i przekonywał.

- Ten temat musiałaby przedyskutować komisja kultury – stwierdził starosta Krzysztof Faber, odpowiadając radnemu na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego. - To będzie się wiązać z dodatkowymi wydatkami z budżetu. Osobiście zastanawiałem się kiedyś nad tym pomysłem, ale nie wiem, czy ta inicjatywa spełniła by oczekiwania mieszkańców, gdyż trzeba się zastanowić jak to się będzie miało do zadań powiatu. Co mieszkańcy zgłoszą? Przystanki przy drogach powiatowych? Co innego jest mieście czy gminie, bo dotyczy to będzie konkretnej miejscowości np. budowa placu zabaw. A mieszkańcy powiatu co mogą zgłosić, chodnik? Przecież my i tak mamy go robić. I pojawiają się pytania, czy w każdej gminie robić jakieś zadanie, tylko w mieście? Temat jest otwarty, ale trzeba to przedyskutować – dodał.

Radny Hamerski przekonywał, że powiatowy budżet obywatelski mógłby funkcjonować na podobnych zasadach jak budżet obywatelski województwa małopolskiego. - Zadania budżetu województwa nie są realizowane w konkretnych miejscowościach, tylko mają troszkę szerszy zakres, a działa to i funkcjonuje. Można pójść tym tropem – sugerował.

Temat ma zostać przedyskutowany na Komisji Kultury Rozwoju i Promocji.
najnowsze informacje
komentarze
abc201911:23, 30 lipca 2019
sandra
Skoro widzisz gdzieś nielegalne reklamy to zgłoś to na policję. Budżet obywatelski to nic dziwnego. Bardzo potrzebna inicjatywa.
wk.....y18:55, 29 lipca 2019
Ja mam propozycję. Przyznajcie sobie cwaniaki nagrody obywatelskie.
sandra17:59, 29 lipca 2019
Kto wybiera takich dyletantow , chlopak chce zablysnac wertuje kolejne media a zero wiedzy , a na moscie (powiatowym)w Kroscienku nie widzi nielegalnych reklam na wysokosci znakow drogowych ,zreszta gdzie jest dyr.PZD ktory codziennie ta trasa przejezdza , przywrocic poprzednikow bo nie siedza wiec sa niewinn,i a przynajmniej cos robili
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij