Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec i okolice
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
31.07.2019, 14:41 | czytano: 3387

Mieszkańcy wywalczyli swoje. Są nowe połączenia i godziny odjazdów

Fot. UG Ochotnica Dolna

W gminie Ochotnica Dolna wszedł w życie nowy rozkład jazdy. To efekt licznych interwencji mieszkańców w urzędzie gminy, którzy nie byli zadowoleni z obsługi prywatnego przewoźnika. Gmina, na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród pasażerów, ustaliła wraz z właścicielem firmy przewozowej nowe połączenie i godziny odjazdów.

- Ruszył zapowiadany, nowy rozkład jazdy busów ze Szczawnicy i Tylmanowej do Nowego Targu przez Ochotnicę Górną, czyli przez Przełęcz Knurowska – poinformował wójt Tadeusz Królczyk. - Nowy rozkład jazdy jest wynikiem wielu spotkań i kompromisu między możliwościami przewoźnika a oczekiwaniami gminy i ma charakter pilotażowy.

Największym problemem do rozwiązania dla władz gminy i przewoźnika był limit czasu pracy kierowców oraz ustawiczne korki, które pojawiają się szczególnie w sezonie na dojazdach do mostu na Dunajcu w Krościenku. To właśnie najczęstsza przyczyna opóźnień w połączeniach. Czasami sięgają one 30 minut.

Nowy rozkład ma być korygowany po uwagach przesyłanych przez mieszkańców i po informacji o ostatecznej liczbie uczniów, którzy będą uczęszczać do szkół w Nowym Targu.

- Zachęcam szczególnie mieszkańców Tylmanowej do analizy tego rozkładu jazdy, aby ustalić czy i w jakich godzinach bus powinien jeździć z os. Kłodne, gdyż wg informacji przewoźnika do tej pory takie zapotrzebowanie nie występowało, ale jeśli sytuacja uległa zmianie będziemy występować o dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb zgłoszonych przez mieszkańców Tylmanowej – apelował podczas sesji Rady Gminy wójt Królczyk.

Z nowym rozkładem można zapoznać się TUTAJ.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Transport w Ochotnicy21:07, 1 sierpnia 2019
Aniu czego gratulujesz - wójt Królczyk obiecywał Busy do Krakowa do Białki do Szczawnicy a w szczególności w weekendy i co z tych obietnic nic - uaktualnił nowy rozkład jazdy busów które już jeździły i tyle - Królczyk robi wszystkich w konia i bzdury plecie i tyle
Ania08:02, 1 sierpnia 2019
Gratuluję. Wspaniała robota.
JFK20:54, 31 lipca 2019
eeee było za starego wójta ale padło bo gmina musiała za dużo dopłacać, a nowy wÓJT chyba nie wie co to budżet gminy:))
Wyborca15:07, 31 lipca 2019
Wójtowi Tadeuszowi też się te busy przydadzą. Tak w ogóle to w busie będzie mógł bez przeszkód i do woli rozmawiać przez telefon.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij