Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Szczawnica i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 42
Clouds
29°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 42
Clouds
28°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 42
Clouds
30°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 37
Clouds
28°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 42
Clouds
27°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 42
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.08.2019, 12:48 | czytano: 9900

Kryzys zażegnany. Ginekologia nie została zamknięta

Arch. Podhale24.pl

Dyrekcji Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu udało się zażegnać groźbę zamknięcia oddziału ginekologiczno-położniczego, po tym jak lekarze złożyli z dniem 31 lipca wypowiedzenia z pracy.

- Odeszło dwóch lekarzy, część zmniejszyła liczbę dyżurów, ale w ich miejsce udało się pozyskać nowych, a niebawem podpiszemy umowę z kolejnymi. Na tę chwilę jest obsada wymagana przepisami, oddział funkcjonuje normalnie, jego działalność nie została ograniczona. Sytuacja jest opanowana. Jeśli chodzi o sierpień, to nie widzę żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o pracę oddziału - mówi w rozmowie z Podhale24.pl dyrektor szpitala Marek Wierzba.

Kryzys pojawił się w lipcu. Część lekarzy z oddziału ginekologiczno-położniczego złożyło wypowiedzenia z pracy domagając się podwyżek zarobków i uzupełnienia wakatów. Istniało zagrożenie, że z powodu braku lekarzy działalność oddziału będzie zawieszona.

Pytany, czy lekarze dostali podwyżki, powiedział, że ustalił z nimi, iż "na razie o pieniądzach nie rozmawiamy".

r/
najnowsze informacje
komentarze
bolesław bul22:41, 3 sierpnia 2019
Wielkie AJWAJ o pietruszkę
hary03:56, 3 sierpnia 2019
@czepliwy
Wiadomo że każdy chce zarabiać jak najwięcej ,lecz tu wchodzi w grę frustracja ludzi bo płacą zusy srusy i muszą się prywatnie leczyć bo w szpitalu niema lekarzy , a człowiek jak w potrzebie to się nawet zapożyczy byle by być zdrowy . Niema co tu porównywać mechanika ,malarza czy informatyka . Człowiek się bez nich obejdzie , a zdrowie niestety jest bardzo drogie w tych czasach . I dlatego powinien to być zawód monitorowany. Pierwsze praca dla ludu te 160 godzin w miesiącu, i z kilka tygodnie prywatnie nie za dużo ????. Bo potem lekarz musi odsypiać na dyrzurach bo przecież prywatnie robił 300 godzin. I jak nie pasuje to do łopaty , bo naprawdę dobry lekarz jak chce to zarobi w szpitalu i mu do pierwszego wystarczy.
Czepliwy09:19, 2 sierpnia 2019
@kala
Przeczytalem przysiegę Hipokraesa oraz przyrzeczenie lekarskie, ktore teraz skladają i ani slowa tam nie ma o tym, że lekarze maja pracowac z tyle, ze ile inni by chcieli, żeby oni pracowali.
Wydaje mi się to o tyle dziwne, że nikt nie uważa, żw na przyklad programista albo jubiler powinni pracować za ilestam, tylko przyjmuja do wiadomości, że to rynek oni decydują. Podobnie nikt nie chcialby, żeby inżynierowie czy farmaceuci mialei obowiazek precy w konkretnym miejscy czy obowiazek "odrobienia" studiów
pacjent07:47, 2 sierpnia 2019
Takie brednie wpuszcza się do opinii publicznej. Niech nagrodzony Pan dyrektor powie ile dyżurów ciągnie jeden lekarz? Tak Pan zabezpiecza oddział ? Pacjentki w takich warunkach pracy są bezpieczne?
maverick22:03, 1 sierpnia 2019
Czy to oznacza że rodziny kobiet w ciąży nie będą już teraz w ciągłym pogotowiu że lada moment trzeba będzie szybko wywieźć kobietę gdzieś poza powiat, do Krakowa, Sącza, itd., żeby przypadkiem nie wylądowała w nowotarskim szpitalu? Ten oddział w nowotarskim szpitalu już od lat ma złą sławę.
pacjent20:33, 1 sierpnia 2019
Kto teraz kieruje oddziałem wewnętrznym?
emerytka19:02, 1 sierpnia 2019
Jakieś młode położne też zatrudnią by uzupełnić braki kadrowe i czy w przyszpitalnej poradni K będzie pracować wiecej niz jeden lekarz?
Kala18:58, 1 sierpnia 2019
Skoro doktorzy zarabiają 250 zł w trzy minuty w prywatnych placówkach to nie dziwne, że nie chce im się robić za 120 zł/h. 8 godzin dwa dni pracy i maja tyle co ludzie pracujący przez cały miesiąc. Duża odpowiedzialność- zgadzam się, ale jako pracownicy szpitala są ubezpieczeni. Ciekawe co z przysięga hipokratesa, tylko kasa. Moim zdaniem każdy lekarz powinien mieć obowiązek pracy w szpitalu, a jak jest taki nie nachapany to zawsze ma możliwość pracy w prywatnych placówkach. Oni maja mało co ma powiedzieć normalny człowiek kto zarabia 120 zł na godzinę? Brzydzę się takimi ludźmi.
nikomu nie dogodzi totalnej17:48, 1 sierpnia 2019
kolejna rzecz p.dyrektorze kiedy wróci były ordynator oddziału wew. Kardiolog , super człowiek!
hary17:05, 1 sierpnia 2019
kropka-no nie wiem , jak dyżur ma 24 godziny to wątpię żeby zarobił tyle co pielęgniarka bo to daje sumę koło 5 tyś zł . To tyle co dwie pielęgniarki . Swoją stroną chcieli podwyżki na 300 zł na godzinę .
Kropka15:23, 1 sierpnia 2019
I po staremu, lekarz na jednym dyżurze zarobi tyle, ile położna na miesiąc. Natomiast pan w. nadal będzie prowadził prywatny folwark zamiast oddziału
Dyrekcja15:19, 1 sierpnia 2019
Może nie na temat, ale spróbuj wskazać w otoczeniu szpitala 2 drzewa i ławeczki pod nimi, żeby lżej chorzy mogli wyjść i pooddychac świeżym powietrzem.
Obserwator14:07, 1 sierpnia 2019
Bardzo dobrze p. Dyrektorze.Nie przepadam za Panem, co prawda, ale w tym wypadku brawo.
k13:56, 1 sierpnia 2019
Bardzo śmieszne,bardzo. O pieniądzach nie rozmawiają bo już rozmawiali. Ciekawe dlaczego wszystkie wróble w mieście ćwierkają o decyzjach w sprawie podwyżek. Co prawda 200 zł za godzinę nie dostali ale ponoć nie wiele mniej. Po takiej akcji wierzba powinien zwolnić ordynatora bo to on bezpośrednio odpowiada za pracę oddziału a sytuacja która miała miejsce dalece odbiega od normy.
Monika w dużych majtkach13:30, 1 sierpnia 2019
I Dzięki Bogu ...bo ja chyba w ciąży jestem :)
Mieszkanka N.Targu13:04, 1 sierpnia 2019
Czyżby poszedł wkońcu ordynator oddziału ???? który był nie miły?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij